Zjawisko pogodowe „El Nino” może nas odwiedzić w najbliższych tygodniach, a oto jego skutki

Zjawisko pogodowe „El Nino” może nas odwiedzić w najbliższych tygodniach, a oto jego skutki

Odwodnienie i termometry Bardziej typowe dla lipca niż maja i mało oznak wiosny. Czas już dawno oszalał i efekty tego szaleństwa odciskają się sezon po sezonie nowymi płytami i też z różnymi zjawiska pogodowe.

eksperci Światowa Organizacja Meteorologiczna (OMM) uruchomiła nowe ostrzeżenie, które według najnowszego biuletynu ma perspektywy jego uruchomienia El Niño między majem a czerwcem wynosi 60%. Prawdopodobieństwo, że zjawisko rozpocznie się między lipcem a wrześniem wzrasta do 80%.

Eksperci nie są w stanie przewidzieć nasilenia ani czasu trwania zdarzeń, chociaż zwykle to robią Kursy trwają od 2 do 7 lat Większość naturalnie występujących epizodów tego wzorca pogodowego zwykle trwa od 9 miesięcy do 1 roku.

Co to jest El Niño?

To zjawisko klimatyczne Zaczyna się na Oceanie Spokojnym A to wpływa na klimat całego świata. „Chłopiec i dziewczyna” Nie mają one takich samych konsekwencji, wręcz przeciwnie, podczas gdy chłopiec jest zjawiskiem ocieplającym, dziewczynka jest zjawiskiem ochładzającym, ale oba są różnymi fazami wzorca klimatycznego, który występuje okresowo w regionie równikowym Oceanu Spokojnego i otrzymuje Nazwa ENSO.

Konsekwencje zjawiska El Niño

Nie można dowiedzieć się, co to jest plik namacalne efektychłopak, jeśli pojawi się w najbliższych tygodniach, wiemy jednak, jakie są główne cechy tego zjawiska. Kiedy pojawia się „El Niño”, temperatura powierzchni Oceanu Spokojnego wzrasta, W południowej i wschodniej części oceanu wiatry przyziemne słabną, a opady rosną.

Zdarzenia te powodują zmiany ciśnienia na poziomie morza, temperatury, opadów i wiatrów w większości części świata. WMO zakończyło ostatni epizod „La Niña”, który według jej szacunków trwał przez 3 kolejne lata, niezwykle długo.

Piotr Talas, sekretarz generalny organizacji, uważa, że ​​„powstanie El Niño prawdopodobnie doprowadzi do ponownego wzrostu globalnego ocieplenia i zwiększy szanse na pobicie rekordów temperatury”. Ostatnia wizyta „El Niño” miała miejsce w 2016 roku i spowodowała eksplozję Temperatury planety były najwyższe od czasu prowadzenia zapisów.

Jego skutki mogą być poważniejsze w 2024 r., a Światowa Organizacja Meteorologiczna twierdzi, że globalne ocieplenie spowodowane działalnością człowieka nasila jego skutki. Taalas przewidział, że zjawisko El Niño może doprowadzić do nasilenia się susz i opadów w różnych częściach świata, ale jednocześnie może zatrzymać obecną suszę w Rogu Afryki.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *