Żona niedawno zamordowanego przywódcy społeczności została zamordowana w Kolumbii

Żona niedawno zamordowanego przywódcy społeczności została zamordowana w Kolumbii

Bogota, 27 stycznia. – Kolumbijska policja potwierdziła dzień przed zabójstwem żony przewodniczącego Rady Działań Społecznych Álvaro Peña w Sarawinie w prowincji Arauca, która również została zabita na obszarach wiejskich gminy Cura.

Ze swojej strony Institute for Development and Peace Studies zidentyfikował morderstwo Rosalby Carmenza Tarazona w domu jej teściowej, gdy opłakiwała śmierć męża, i tutaj przybyli zabójcy.

– To, co dzieje się w Arauca, to ludobójstwo, które doprowadziło do bezczynności rządu, który nadaje się tylko na pokazy – podkreślił dziennikarz i dyrektor alternatywnej gazety Forgen, José Guarnizo.

Ze swojej strony prawnik i obrońca praw człowieka Alirio Uribe Muñoz podkreślił, że Arauca jest jednym z najbardziej zmilitaryzowanych regionów w kraju, a mimo to zabójstwa przywódców trwają.

Dziennikarze, politycy, partie i organizacje społeczne, między innymi, zaprzeczali temu faktowi, który dodatkowo eskaluje przemoc w Kolumbii, szczególnie w tym regionie.

„Ten kraj nie pozwala nam łamać serc, dlatego musimy coś zmienić. Zmiana tego kraju jest nie tylko możliwa, ale przede wszystkim konieczna” – zadeklarowały Partido Comunes. (PL)
uwagiTwoj adres e-mail nie bedzie opublikowany *

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.