Zwycięstwo wyborcze prezydenta Erdogana w prasie latynoamerykańskiej

Zwycięstwo wyborcze prezydenta Erdogana w prasie latynoamerykańskiej

Strony internetowe i media w krajach Ameryki Łacińskiej, które uważnie śledziły wybory prezydenckie w Turcji, obszernie relacjonowały sukces wyborczy prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Ostry A (Argentyna) napisała, że ​​Erdogan wyszedł zwycięsko z drugiej tury wyborów i że jego władza sięgnęła ćwierć wieku.

Naród (Argentyna) podkreślił, że umiejętności i charyzma Erdogana pozwoliły mu szybko wspiąć się po drabinie politycznej.

telepewność (Wenezuela), jeden z najważniejszych portali informacyjnych w Ameryce Łacińskiej, ogłosił Erdogana zwycięzcą wszystkich wyborów od 20 lat.

czas (Kolumbia): „Erdogan zachowuje prezydenturę Türkiye i spędza kolejne pięć lat”.

winić (Wiadomości z agencji narodowych w Argentynie): Erdogan został ponownie wybrany, kończąc ćwierć wieku u władzy w Turcji.

andyjski (Peruwiańska Agencja Informacyjna): „Erdogan obejmuje prezydenturę na kolejne pięć lat, pokonując swojego rywala Kilicdaroglu”.

Globalizm (Meksyk) wspomniał, że prezydent Erdogan będzie rządził krajem do 2028 roku.

prasa łacińska (Cuban News Agency) podkreślił sukces Erdogana w drugiej turze wyborów oraz fakt, że czeka go trzecia kadencja w Turcji.

ekwawiza (Ekwador) relacjonowała przemówienie Erdogana po ogłoszeniu zwycięstwa wyborczego. Portal podał, że wyniki były porażką opozycji, a Sojusz Ludowy odniósł sukces w wyborach parlamentarnych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *