Polska chętnie współpracuje z Republiką Dominikańską w zakresie górnictwa i energii odnawialnej

Polska chętnie współpracuje z Republiką Dominikańską w zakresie górnictwa i energii odnawialnej
Polska chętnie współpracuje z Republiką Dominikańską w zakresie górnictwa i energii odnawialnej

oswobodzenie MEM

Polskiemu rządowi bardzo zależy na współpracy z Dominikaną w zakresie górnictwa i rozwoju energetyki odnawialnej, nie tylko wiatrowej i słonecznej, ale także energii geotermalnej, która pozyskiwana jest z ciepła z wnętrza Ziemi.

Podczas oficjalnej wizyty Ministra Energetyki i Kopalń Antonio Almonde Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Zasobów Państwowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Geologa Kraju, Podsekretarza Stanu p. Ofertę złożył Piotr DiGiaggio.

Polska ma duże doświadczenie w nisko- i wysokotemperaturowej energii geotermalnej, która może być wykorzystywana do długoterminowej produkcji energii elektrycznej – powiedział.

(Energia geotermalna jest odnawialnym źródłem ciągłej produkcji 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jest to energia zrównoważona, ponieważ nie zależy od wahań wiatru czy słońca. Instalacje geotermalne powodują niski wpływ wizualny i brak emisji) .

Polski urzędnik powiedział, że kraj ma zaawansowany sprzęt do monitorowania procesów geotermalnych i że jego kraj ma jeden z największych zakładów w Europie.

Zaznaczył, że Polska jest również zainteresowana rozszerzeniem rozpoczętej w 1990 roku współpracy na inne obszary, aby przyczynić się do rozwoju kraju.

Powiedział, że zdobywając wyższy stopień naukowy będzie mógł pomóc Republice Dominikańskiej w osiągnięciu większego bezpieczeństwa w górnictwie i zagwarantować zasoby naturalne z korzyścią dla przyszłych pokoleń.

Minister Almonte podziękował Polsce za gotowość mówiąc, że kraj ten może się wiele nauczyć ze swoich relacji z działalnością górniczą.

„Rząd i naród dominikański są dumni, że tu jesteś”, powiedział Almonte, przypominając wsparcie udzielone przez kraj za pośrednictwem Centralnego Uniwersytetu Technicznego w Chibao (UTECO).

Podpisać kontrakt

Podczas wizyty skorzystali z okazji do podpisania porozumienia pomiędzy Państwową Służbą Geograficzną (SGN) a Państwowym Instytutem Geologicznym w celu określenia współpracy, badań i finansowania projektów w dziedzinie zasobów naturalnych.

Był to dyrektor SGN inż. Edwin García Cocco oraz dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego p. Podpisany przez Mateusza Damrata wyjaśnił zakres umowy, która potrwa pięć lat.

W delegacji polskiej pan. Był tam również Michał Nowozelski. Rolando Muñoz, dyrektor kopalń na kraj; Miguel Peña, doradca górniczy oddziału wykonawczego; Mauricio Hernández, dyrektor ds. zarządzania technicznego i Carolina Sánchez z Działu Stosunków Międzynarodowych MEM.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *