Polska ogłosiła także zamknięcie swojej granicy, podobnie jak Ukraina

Polska ogłosiła także zamknięcie swojej granicy, podobnie jak Ukraina


Donald Tusk, premier Polski

Premier Polski Donalda TuskaW środę – 28 lutego – w Warszawie ogłosiła, że ​​prowadzi negocjacje z Ukrainą w sprawie tymczasowego zamknięcia granicy. Polski-Ukraina w związku z obecnym konfliktem w imporcie zbóż do Europy.

Tusk wyjaśnił, że możliwym rozwiązaniem ukraińskiego konfliktu zbożowego „jest kupowanie tego zboża przez polski rząd i jego dotowanie, tak aby cena polskiego zboża była atrakcyjniejsza niż cena ukraińskiego”.

Szef polskiego rządu zauważył, że takie posunięcie byłoby „bolesne”, ale „jest gotowy podjąć trudne decyzje w sprawie wojny z Ukrainą, zawsze jednak konsultując się z Kijowem”.

Zdaniem Tuska możliwym rozwiązaniem ukraińskiego konfliktu zbożowego jest zakup i subsydiowanie tego zboża przez Polskę.

Zapowiedział natomiast, że w najbliższy czwartek spotka się z przedstawicielami związków zawodowych rolników, którzy od tygodni protestują w całym kraju.

Potwierdził także, że „w najbliższych dniach” na pomoc, odszkodowania i pożyczki dla polskich rolników trafi 6 miliardów środków europejskich.

Na kilku punktach granicznych między Polską a Ukrainą doszło ostatnio do ataków na ukraińskie konwoje transportowe, a w Medica (na wschodzie) i w porcie Gdańska (na północy) zaatakowano kilka ciężarówek przewożących zboże, co wywołało protesty Kijowa.


Spodoba Ci się również…

Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, rozpowszechnianie, publiczne udostępnianie lub modyfikowanie całości lub części zawartości tej witryny, w tym między innymi tekstów, zdjęć i filmów, jest zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody Informativos Agrarios SL.
Poprzedni artykułProtesty chłopskie w Kartagenie i Pampelunie

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *