Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Ambasador Palestyny ​​przy ONZ po ataku, w którym zginęło 100 osób: „Rada Bezpieczeństwa musi powiedzieć dość”. międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Ambasador Palestyny ​​przy ONZ po ataku, w którym zginęło 100 osób: „Rada Bezpieczeństwa musi powiedzieć dość”.  międzynarodowy

Co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku godzin

Oto najważniejsze wiadomości związane z wojną pomiędzy Izraelem a Hamasem w Gazie, o godzinie 20:00 w czwartek, 29 lutego:

Armia izraelska otworzyła ogień do tłumu ludzi zbierających żywność w wyniku incydentu, w wyniku którego w Gazie zginęło dziesiątki osób. Izraelskie wojsko przyznało, że w czwartek rano otworzyło ogień do tłumu ludzi próbujących zebrać żywność z konwoju ciężarówek w Gazie. Według źródeł w Ministerstwie Zdrowia Gazy, gdzie rządzi Hamas, w wyniku incydentu zginęły ponad 104 osoby, a ponad 700 zostało rannych. Według oficjalnych źródeł Autonomia Palestyńska potępia użycie czołgów i artylerii przez izraelskie siły okupacyjne w „ohydnej masakrze”. Armia ze swojej strony twierdzi, że „dziesiątki” zginęło lub zostało rannych w wyniku popychania, przejechania i stratowania przez pojazdy w konwoju, choć twierdzi też, że jej żołnierze otworzyli ogień, gdy poczuli, że są w niebezpieczeństwie .

Biden przyznaje, że śmierć w kolejce po pomoc humanitarną skomplikuje negocjacje w sprawie zawieszenia broni. Prezydent USA Joe Biden przyznał, że zabicie w czwartek 100 cywilów w wyniku incydentu, w którym siły izraelskie otworzyły ogień do tłumu ludzi oczekujących w kolejce po pomoc humanitarną, sprawi, że negocjacje doprowadzą do tymczasowego zawieszenia broni w Gazie. . Reporterzy zapytali o incydent Bidena, który w czwartek wybierał się do Teksasu, aby odwiedzić granicę z Meksykiem. Konkretnie, gdyby miało to skomplikować rozmowy toczące się w Katarze. „Wiem” – odpowiedział lokator Białego Domu.

Izraelska skrajna prawica twierdzi, że incydent w Gazie uzasadnia wstrzymanie napływu pomocy humanitarnej do Strefy. Skrajnie prawicowy izraelski minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben Gvir wezwał w czwartek do zaprzestania napływu pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, ponieważ, jego zdaniem, „zagraża” to życiu izraelskich żołnierzy po ponad stu ludzie zginęli (według Hamasu) w ataku na pojazdy przewożące zaopatrzenie do Strefy Palestyny, która jest oblegana przez izraelskie bombardowania i głód.

Organizacja Narodów Zjednoczonych w związku z izraelskim atakiem na tłum atakujący food trucki: „Życie w Gazie kończy się z zastraszającą szybkością”. Zastępca Sekretarza Generalnego ds. Humanitarnych i koordynator ONZ ds. pomocy w sytuacjach kryzysowych Martin Griffiths odpowiedział w czwartek po śmierci kilkudziesięciu osób – według Ministerstwa Zdrowia Gazy ponad 100 – w mieście Gaza (na północy). Armia izraelska zaatakowała go podczas próby napadu na konwój ciężarówek przewożących pomoc humanitarną. Griffiths napisał na swoim oficjalnym koncie w serwisie X (dawniej Twitterze): „Życie w Gazie kończy się z zastraszającą szybkością”. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterres również potępił incydent za pośrednictwem swojego rzecznika Stephane’a Dujarrica.

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin twierdzi, że od października w Gazie zginęło ponad 25 000 palestyńskich kobiet i dzieci.. Całkowita liczba dzieci i kobiet zabitych w izraelskim ataku na Gazę wynosi ponad 25 000, jak przyznał w czwartek podczas swojego wystąpienia przed Kongresem sekretarz obrony USA Lloyd Austin. W swoim wystąpieniu Austin wyraził również, że Izrael „może i musi” zrobić więcej, aby chronić ludność cywilną w Strefie Gazy.

Dwóch izraelskich osadników zostało zastrzelonych na Zachodnim Brzegu w ataku, który Hamas przypisał palestyńskiemu funkcjonariuszowi policji. Według Magena Davida Adoma (MDA, hebrajski akronim), w czwartek w wyniku palestyńskiego ataku na żydowską osadę Eli na północnym okupowanym Zachodnim Brzegu zastrzelono dwóch izraelskich osadników, a napastnik został zastrzelony. pod. Lekarze poinformowali, że jedna z ofiar została postrzelona we wnętrzu samochodu, drugą zaś znaleziono leżącą na pobliskiej drodze. Mieli 57 i 20 lat.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *