Domagają się jedności w obliczu zmian klimatycznych w stowarzyszeniu ekologicznym

W przemówieniu na pierwszej sesji tego dnia dyrektor wykonawcza UNEP Inger Andersen podkreśliła, że ​​jeśli wszystkie kraje wykażą większą zbieżność w zakresie celów, takich jak unikanie paliw kopalnych i poszukiwanie odnawialnych źródeł energii, „przyszłość, której wszyscy pragniemy, zostanie osiągnięta”.

„Możemy stawić czoła potrójnemu kryzysowi planetarnemu, jeśli okażemy jedność w każdym projekcie środowiskowym, takim jak ochrona i przywracanie świata przyrody i naszych gruntów; szkodliwe chemikalia, zanieczyszczenia i odpady muszą być trzymane z dala od naszych ekosystemów i – tak, jest to możliwe – poza naszego organizmu” – dodał.

Andersen podkreślił, że trzeba więcej myśleć o cyklach planetarnych, a mniej o cyklach wyborczych, aby w ten sposób w pełni osiągnąć kompleksowy pluralizm środowiskowy.

„Musimy wspólnie walczyć z tym kryzysem, aby zrobić miejsce dla tych, którzy przyjdą po nas, tworząc w ten sposób sprawiedliwość międzypokoleniową i pomagając młodym ludziom stać się silniejszymi i mądrzejszymi niż ci, którzy byli przed nimi” – stwierdza dyrektywa.

W tym miesiącu UNEA-6, który został przekazany do stolicy Kenii 26 lutego, wzięło w nim udział ponad 150 ministro lub wiceministros i ponad 180 países, a jeszcze więcej uczestników ruchu ludzkiego i refugiados to refugiados ze względu na pogodę.

Dyskusja będzie dotyczyła również skutecznych wielostronnych działań na rzecz odpowiedzialnego górnictwa i podnoszenia świadomości w zakresie gospodarki odpadami, zwłaszcza tworzywami sztucznymi.

Zdaniem organizatorów wydarzenia to szóste Zgromadzenie wyznacza początek nowej ery multilateralizmu skupiającego się na kwestiach środowiskowych, które mają taką samą wagę jak inne kwestie globalne, takie jak pokój, bezpieczeństwo i zdrowie.

Wiele lat po pandemii COVID-19 UNEA-6 służy również jako przestrzeń do analizy bieżących niepewności społeczno-gospodarczych i podwyższonych napięć geopolitycznych.

W tym globalnym forum bierze udział prawie pięć tysięcy przedstawicieli rządów, społeczeństwa obywatelskiego i sektora prywatnego, gdzie rozpatrzonych zostanie około 20 rezolucji obejmujących takie wyzwania, jak powstrzymanie pustynnienia, walka z zanieczyszczeniem powietrza czy ograniczenie zanieczyszczenia chemicznego, zgodnie z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska.

Na zamykającej sesji plenarnej szóste posiedzenie Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska powinno przyjąć deklarację ministerialną.

Uwaga/CDG

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *