Rosja odnotowuje obecność amerykańskich czołgów na froncie Awdijewka-Escambraj

Monitoring wszystkich ruchów i działań ukraińskich formacji zbrojnych w pobliżu linii bocznej wykazał obecność co najmniej pięciu czołgów Abrams w pobliżu Awdijówki.

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło zniszczenie pierwszego czołgu Abrams w rejonie specjalnej operacji wojskowej. (Zdjęcie: Dzwon)

Igor Kimakowski, doradca prezydenta Donieckiej Republiki Ludowej Igora Kimakowskiego, powiedział w środę, że siły rosyjskie odnotowały obecność co najmniej pięciu amerykańskich czołgów Abrams w pobliżu Awdijiwki.

W środę urzędnik poinformował na swoim kanale Telegram, że monitorowanie wszystkich ruchów i działań ukraińskich formacji zbrojnych w pobliżu linii styku wykazało obecność co najmniej pięciu czołgów Abrams w pobliżu Awdijwki.

Poprzedniego dnia Kymakovsky poinformował, że siły rosyjskie zniszczyły zapasy amunicji i broni dla sił ukraińskich w pobliżu wsi Orłowka w kierunku Awdijiwki.

Tego samego dnia Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło zniszczenie pierwszego czołgu Abrams w rejonie specjalnej operacji wojskowej, na froncie Awdijewki.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *