Rada Praw Człowieka ONZ docenia sukces Wietnamu

Choć przed nami jeszcze najdłuższa droga, wiele trudności i wyzwań, już na ten moment można powiedzieć, że pierwszy rok skutecznego pełnienia funkcji członka CDH był dla kraju sukcesem. Wiceminister w artykule opublikowanym dzisiaj, w czwartek.

Hung Viet zauważył, że Wietnam przyjął na siebie tę wysoką odpowiedzialność w 2023 r., roku, w którym sytuacja regionalna i globalna uległa różnym głębokim zmianom, „i chociaż pokój, współpraca i rozwój pozostają ważnymi trendami, stoi przed największymi wyzwaniami odnotowanymi w tym okresie”. wojna”.

Zauważył, że konflikty zbrojne wybuchły w „gorących punktach” planety i wzrosły pod względem liczby i poziomu szkód, podczas gdy ożywienie gospodarcze na świecie jest powolne, nierówne i niepewne.

Co więcej, postęp w realizacji celów zrównoważonego rozwoju w połączeniu z nietradycyjnymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa, takimi jak zmiana klimatu, bezpieczeństwo żywnościowe i wodne, nierówność oraz „ciemne strony” transformacji cyfrowej, mają bezpośredni i codzienny wpływ na możliwość korzystania z praw człowieka.

Czynniki te przeplatają się i przekształcają wzajemnie; Z jednej strony – pisał – stawia ona wiele wyzwań, zwiększa upolitycznienie i ogranicza przestrzeń współpracy w wielu kwestiach związanych z prawami człowieka, a z drugiej strony podkreśla potrzebę dialogu i współpracy w celu rozwiązania wspólnych problemów.

Wiceminister spraw zagranicznych Wietnamu podkreślił, że Rada Praw Człowieka pracowała w zeszłym roku z dużą intensywnością i wykonała najwięcej pracy od czasu jej powstania w 2006 roku. W tym okresie jego kraj skutecznie uczestniczył i od pierwszych wydarzeń pozostawił po sobie ślad wieloma inicjatywami .

W tym kontekście wyraził ubolewanie, że chociaż osiągnięcia, wysiłki, zobowiązania i wezwania Wietnamu do współpracy w zakresie ochrony i promowania praw człowieka są powszechnie uznawane, niektóre osoby, organizacje międzynarodowe i politycy nie oceniają obiektywnie jego zdolności do odgrywania roli w zakresie praw człowieka. Członek Rady Praw Człowieka.

Odnotowując przyszłą pracę narodu indochińskiego w tym organie, Hung Viet stwierdził, że rok 2024 jest rokiem kluczowym dla mandatu na lata 2023–2025 i wiąże się z różnymi kluczowymi działaniami, takimi jak prezentacja i dialog na temat sprawozdania krajowego Wietnamu w ramach mechanizmu przeglądu. Dziennik międzynarodowy czwartej sesji. Ponadto będzie to ważny okres na dalsze promowanie inicjatyw i priorytetów, przede wszystkim związanych ze zmianami klimatycznymi i prawami człowieka, a także na mobilizację wsparcia państw dla kandydatury Wietnamu na członka Rady Praw Człowieka ONZ na lata 2026-2028 .

jf/mpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *