Wojna między Izraelem a Gazą na żywo | Według Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy czworo dzieci zmarło z powodu niedożywienia, a siedmioro było w stanie krytycznym międzynarodowy

Wojna między Izraelem a Gazą na żywo |  Według Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy czworo dzieci zmarło z powodu niedożywienia, a siedmioro było w stanie krytycznym  międzynarodowy

Przywódca Hamasu podkreśla „elastyczność” swojego ruchu w negocjacjach z Izraelem

Przywódca polityczny Hamasu Ismail Haniyeh powiedział w środę, że jego ruch wykazuje „elastyczność” w negocjacjach z Izraelem w sprawie osiągnięcia rozejmu w Gazie w zamian za uwolnienie izraelskich zakładników, ale jednocześnie pozostaje gotowy osiągnąć zgoda. Kontynuacja walki z armią izraelską, która przeprowadza atak w Strefie Gazy.

Podczas telewizyjnego przemówienia, w którym nawoływał także do tzw. sojuszu Osi Oporu, powiedział, że „wszelka elastyczność w negocjacjach w trosce o krew naszego narodu jest równoznaczna z wolą jego obrony”. Nieoficjalny atak na Izrael ze strony krajów takich jak Iran lub grup takich jak Huti w Jemenie czy Hezbollah w Libanie, zwiększający poparcie dla Palestyńczyków.

Ostrzegł Izrael i Stany Zjednoczone, że „to, czego nie mogą narzucić w terenie, nie zostanie osiągnięte w drodze machinacji politycznych, pomimo wszystkich nacisków”.

Powiedział: „Po 146 dniach wojny okupanci w dalszym ciągu dopuszczają się najstraszniejszych zbrodni znanych ludzkości, w tym zabijania, eksterminacji i wysiedleń”, chwaląc, że „palestyński ruch oporu stawił czoła izraelskiej agresji z wartością historyczną, pomimo braku równowagi sił .” Władza.” Jego zdaniem od początku wojny w Gazie „okupacja [Israel] Udało mu się jedynie zabić dzieci, kobiety i osoby starsze.” Podkreślił, że „świat i kraje arabskie muszą powstrzymać izraelskiego wroga i odrzucić inwazję na miasto Rafah”, położone na granicy z Egiptem.

Hanija, który również wezwał kraje regionu do „rozbicia spisku mającego na celu zagłodzenie” Palestyńczyków w Gazie, powiedział: „Groźba dokonania nowych masakr w Rafah potwierdza naturę tego wroga i jego nazistowskiej armii”. Wystarczająca pomoc humanitarna na potrzeby enklawy.

Hanija podkreśliła także, że „izraelska okupacja próbuje położyć kres wszelkiej obecności Arabów i islamistów na ziemiach Palestyny” i podkreśliła, że ​​„rozpoczął się opór”. Burza Al-Aksa – tak Hamas nazwał ataki przeprowadzone 7 października na Izrael – w czasie, gdy wróg przygotowywał się do likwidacji sprawy palestyńskiej.

Z drugiej strony podkreślił, że „minimum”, jakie Hamas akceptuje w odniesieniu do sytuacji na arenie meczetu, to „poszanowanie status quo” i poprosił Palestyńczyków w Izraelu, Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu, aby przenieśli się do Al-Aksa Meczet na początku miesiąca Ramadan, który rozpoczyna się 10 marca. (agencje)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *