Zgodnie z Programem Szóstego Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych APŚrodowiska (UNEA-6), która odbędzie się w stolicy Kenii w dniach 26–1 marca ubiegłego roku, tego dnia odbędzie się wydarzenie skupiające się na nauce obywatelskiej i jej podstawowym wsparciu dla AAM, które przekaże przesłanie na temat potrzebuje zmian, aby uwolnić ten potencjał.
Sesja ta obejmie dyskusję panelową mającą na celu omówienie udziału obywateli w procesach wspólnego projektowania tych umów, a następnie umożliwi nawiązanie kontaktu ze społeczeństwem w celu poznania ich poglądów na ten temat. Na zakończenie tych działań odbędzie się wspólna prezentacja przewodniczącego Globalnego Partnerstwa na rzecz Nauki Obywatelskiej oraz Grupy Podstawowej ds. Nauki i Technologii ONZ ds. nauki obywatelskiej i wielostronnych porozumień środowiskowych.
Równolegle prowadzony będzie dialog na wysokim szczeblu w sprawie wzmocnienia powiązań między nauką a polityką w celu skutecznej realizacji zobowiązań środowiskowych, który uwzględni potrzebę zmian transformacyjnych w celu zaradzenia trzem planetarnym kryzysom środowiskowym: zmianie klimatu, utracie przyrody i zmiana klimatu. Różnorodność biologiczna i zanieczyszczenia.
Zajmą się także możliwościami wzmocnienia powiązań między nauką a polityką w ramach procesu decyzyjnego w UNEA i AAM; Opowiedzą o najlepszych praktykach, w których wiedza i dowody naukowe pomogły skutecznie stawić czoła wyzwaniom środowiskowym.
Podczas szóstej sesji od powołania Zgromadzenia w 2014 r., w szóstej sesji Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska weźmie udział 150 ministrów i wiceministrów z ponad 180 krajów oraz rekordowa liczba pięciu tysięcy delegatów, w tym siedmiu szefów państwa, a także ekspertów i działaczy. i przedstawiciele branży.
Wśród przywódców, którzy wezmą udział w tym globalnym wydarzeniu, jest prezydent Kenii William Ruto, który weźmie udział w posiedzeniu wysokiego szczebla zaplanowanym na 29 lutego i 1 marca.
Omówionych zostanie dwadzieścia rezolucji i dwie rezolucje, skupiające się na takich tematach, jak modyfikacja promieniowania słonecznego, górnictwo, pustynnienie i obieg zamknięty w przemyśle trzciny cukrowej.
Ponadto omówione zostaną inne kwestie związane z wysoce niebezpiecznymi pestycydami, zwiększaniem odporności ekosystemów, społecznościami w obliczu suszy oraz współpracą regionalną na rzecz jakości powietrza.
Wiersz/CDG
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”