
Prorektorat ds. Internacjonalizacji Uniwersytetu w Kadyksie już drugi rok z rzędu obchodzi Konferencję Internacjonalizacji i Personelu Służby (PAS) UCA, która w tym roku jest dedykowana krajowi polskiemu. Gospodarzem spotkania była aula Wyższej Szkoły Inżynierskiej kampusu Puerto Real, przy współpracy Wydziału Kadr i Przedstawicielstwa Rektora Europejskiej Akademii Morskiej SEA-EU.
W podobny sposób uczestniczyli przedstawiciele trzech polskich uczelni, Uniwersytetu Gdańskiego (członek sojuszu SEA-EU), Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz Ateneum Uniwersytetu Gdańskiego, aby zbliżyć swoje doświadczenia do ich nazwisk. Cadiz.. Prorektor UCA ds. internacjonalizacji, Rafael Jimenez Castaneda, powitał ich wraz z Fidelem Echevarrią, koordynatorem generalnym SEA-EU.
Program podzielony jest na konferencje, w których prelegenci dyskutują o znaczeniu internacjonalizacji i jej związku z zasobami ludzkimi, znaczeniu PAN w Unii Europejskiej SEA-UE, międzynarodowych projektach badawczych itp., z kolejnymi pytaniami. i wymiany, a także istniejące programy i stypendia na zakwaterowanie w innych uczelniach z programu Erasmus+ oraz wyzwania na przyszłość w perspektywie europejskiej 2021-2027.
Rektor UCA Francisco Piniella zakończył wydarzenie stwierdzeniem „Internacjonalizacja jest częścią strategii instytucjonalnej Uniwersytetu w Kadyksie i wpływa na całą społeczność uniwersytecką przez cały rok: studentów, PDI i PAN”. Spotkanie ma na celu zbliżenie ich do siebie, „szansa połączona z potrzebą. Jesteśmy firmą zinternacjonalizowaną, wysoką mobilność, którą chcemy promować również w sektorze zarządzania i personelu serwisowego”.