Czy to jest przemysłowa metoda konopi? Mogli eksperymentować z polską genetyką konopi sativa i podwoić liczbę dostępnych odmian

Czy to jest przemysłowa metoda konopi?  Mogli eksperymentować z polską genetyką konopi sativa i podwoić liczbę dostępnych odmian

Na razie w Argentynie, według danych Narodowego Instytutu Nasion (INASE), 13 odmian Cannabis sativa LWszystkie możliwości wynikające z częściowego uwolnienia plonów do celów terapeutycznych, przewidziane przez ustawy 27 350 i 27 669 – od różnych właścicieli – są powiązane z projektami wydobycia oleju leczniczego.

Ale te prawa zakończyły długi okres zakazu upraw zasadniczo związanych z marihuaną do użytku rekreacyjnego i zezwoliły na wykorzystanie konopi do celów przemysłowych do niektórych z wielu alternatywnych zastosowań rośliny. Różne produkty, takie jak przemysł tekstylny, budownictwo, żywność, biotworzywa i kosmetyki.

Fabio Tagliaferri, ekspert w dziedzinie uprawy konopi: „Zakaz konopi jest jak zakaz kukurydzy lub bawełny”

W celu promowania wszystkich aspektów działalności związanej z jutą firma wezwała Rozwiązania z konopi przemysłowych (IHS) Ogłoszono, że testuje 15 nowych genetyk konopi, podwajając liczbę gatunków roślin już zarejestrowanych w INASE za jednym razem.

We wrześniu 2022 roku IHS podpisało porozumienie z Wydziałem Rolniczym Uniwersytetu w Buenos Aires (Fauba) w celu wybrania najbardziej odpowiednich odmian dla naszego terytorium. Zespół kierowany przez Daniela Sorlino, przewodniczącego Cannabis Research and Task Force (GET Cannabis) i głównego członka Industrial Crops, ocenia 15 różnych szczepów.

W komunikacie prasowym wyjaśniono, że analizy „koncentrują się nie tylko na ich wydajności, ale także na właściwościach ich pochodnych, aby zrozumieć rzeczywisty wpływ, jaki mogą wywrzeć na branże, które zdecydują się na migrację w kierunku wykorzystania tych biomateriałów”. Rozważ tę wiadomość. Innymi słowy, badania te nie skupiają się już na leczniczym zastosowaniu rośliny konopi indyjskich, ale na jej potencjalnych zastosowaniach przemysłowych.

Włókna konopne mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, celuloza, chemia, energetyka, motoryzacja i tekstylia, a także mogą zastępować nieodnawialne materiały pochodzenia kopalnego. IHS to argentyńska firma, która jest zaangażowana w lokalny rozwój tej branży iw lutym ubiegłego roku rozpoczęła testowanie uprawy 15 nowych odmian na terytorium Argentyny, aby rozszerzyć tę branżę w kraju.

Od teraz możesz kupować odmiany konopi w puszkach, tak jak kupujesz nasiona kukurydzy czy sadzonki pomidorów.

Co ciekawe, wśród tych linii genetycznych jest wiele z Projektu Konopi Polskich podlegającego polskiemu Ministerstwu Rolnictwa, gdzie od ponad 90 lat prowadzą prace hodowlane, zwiększając plony swoich odmian.

Nowe odmiany zostały wprowadzone dzięki wsparciu Krajowej Służby Sanitarnej i Jakości Rolno-Spożywczej (SENASA) oraz INASE, co usprawniło procesy importowe. „W firmie Senasa pracujemy nad zapewnieniem rozwoju branży juty zgodnie z ustalonymi normami jakości i bezpieczeństwa jej produkcji i marketingu. „Wprowadzenie tego nowego rodzaju genetyki konopi to ważny krok w rozwoju tej branży w naszym kraju” – powiedziała Diana Guillen, prezes organizacji.

Ze swojej strony Gabriel Gimenez, dyrektor krajowy Federalnego Oddziału INASE, powiedział: „Wprowadzenie tych nowych odmian za pośrednictwem Instytutu IHS to świetna okazja do wzmocnienia przemysłu, który gwarantuje jakość i bezpieczeństwo upraw”.

„Potencjał biogospodarki Argentyny jest ogromny iw tym kontekście juta jest pozycjonowana jako materiał do wzrostu i postępu. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć wykorzystanie juty, aby poprawić wpływ na przemysł kraju i zwiększyć wartość dodaną eksportu. Nasza firma posiada sprzęt i międzynarodowe doświadczenie do wdrażania nowych modeli biznesowych.
Pozwalają na tworzenie zrównoważonych gospodarek” – ujawnił Maximiliano Baranoff, dyrektor ds. innowacji i nowych biznesów w IHS.

Jednym z celów eksperymentu była ocena wpływu tej uprawy na środowisko. Konopie to roślina jednoroczna, która może dostosować się do wysokich wartości dwutlenku węgla (CO2), głównego gazu cieplarnianego.

Ale jednocześnie cała roślina konopi ma zastosowania m.in. w przemyśle spożywczym, tekstylnym, kosmetycznym czy budowlanym. Włókna mogą być wykorzystywane w różnych procesach, takich jak budownictwo, celuloza, chemia, energetyka czy motoryzacja, a ich zastosowanie może zastąpić nieodnawialne materiały pochodzenia kopalnego, zmniejszając ich negatywny wpływ na łańcuch wartości.

Według raportu ONZ światowy rynek konopi może czterokrotnie zwiększyć swoją szacunkową wartość do 2020 roku, osiągając 18,6 miliarda dolarów do 2027 roku.

Diego Bertone: „Podobnie jak soja, konopie indyjskie można uprawiać w całym kraju”

Ziarna z upraw konopi uważane są za superżywność, dlatego w krajach rozwiniętych rośnie zapotrzebowanie na ich oleje, mąki i białka.

Obecnie na całym świecie uprawia się już 200 000 hektarów konopi, w tym na rynkach takich jak Europa, Chiny, Kanada, Stany Zjednoczone i Paragwaj. Argentyna jest również długa w tym wyścigu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *