Francja, Niemcy i Polska „Jak długo to zajmie Ukrainie” – La Verdad Panama

Francja, Niemcy i Polska „Jak długo to zajmie Ukrainie” – La Verdad Panama

Paryż, 12 czerwca (EFE)- Francji, Niemcom i Polsce udało się wymusić negocjacje w sprawie „jak długo będą pomagać Ukrainie” w związku z kontrofensywą Q, poinformowali ich przywódcy w poniedziałek podczas spotkania w Paryżu.

Emmanuel Macron, Olaf Scholes i Andrzej Duda spotkali się w Pałacu Elizejskim w tak zwanym Trójkącie Weimarskim i zwrócili uwagę na znaczenie zapewnienia Ukrainie perspektywy stabilności i bezpieczeństwa po zakończeniu konfliktu.

„Agresywna wojna ze strony Rosji jest już strategiczną i geopolityczną porażką agresora” – powiedział francuski prezydent na konferencji prasowej.

Macron powiedział:„Ukraińska kontrofensywa trwa od wielu dni”. i może być przedłużonyTygodniami, a nawet miesiącami”.

Chcemy, aby zakończyło się to jak największym sukcesem, a następnie możemy rozpocząć fazę negocjacji na dobrych podstawach”.on dodał.

Zaproponował też, że będziemy intensyfikować eksport broni i amunicji, ale w ramach ustalonych parametrów uderzenia w cele w Rosji i uniknięcia eskalacji konfliktu.

Macron i Scholes osobno zobowiązali się, że „nasze wsparcie będzie trwało tak długo, jak będzie potrzebne” na poziomie wojskowym, gospodarczym, humanitarnym i dyplomatycznym.

To jasne, że Ukraina nie zostanie anektowana i że pokój można zbudować tylko na podstawie prawa międzynarodowego i suwerennej decyzji narodu ukraińskiego”. Francuski przywódca nalegał.

Scholz ze swojej strony wskazał na „nieoczekiwaną” „silną reakcję międzynarodową” prezydenta Rosji Władimira Putina. Dlatego powiedział, że „nadszedł czas, aby Putin zdał sobie sprawę, że jego„ zakład ”zawiódł” i „wycofał swoje wojska”, aby rozpocząć „negocjacje w sprawie sprawiedliwego pokoju”.

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w trakcie ukraińskiej kontrofensywy i niewiele wiadomo z powodu milczenia informacyjnego narzuconego przez Kijów, aby nie zaszkodzić wynikowi postępowania.

Celem spotkania było przede wszystkim skoordynowanie stanowisk na Ukrainie, zwłaszcza w obliczu dwóch ważnych wydarzeń międzynarodowych: Rady Europejskiej w Brukseli w dniach 29 i 30 czerwca oraz szczytu NATO w Wilnie w dniach 11 i 12 czerwca. Lipiec.

Chociaż trójka przywódców, którzy spotkali się w Paryżu, nalegała, aby Ukraina miała „możliwości” wstąpienia do NATO, polski prezydent był bardziej klarowny i bardziej asertywny.

Duda powiedział, że ma nadzieję zobaczyć „wyraźne wskazanie perspektywy wejścia do Sojuszu Atlantyckiego”. „Mam nadzieję, że szczyt NATO w Wilnie przyniesie Kijowowi te dobre wieści”. podkreślił.

Zdjęcie autorstwa EFE

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *