Ribera oskarża Polskę o węgiel, ale milczy…

Teresę Riberę Oskarżony przeciwko Polsce Węgiel, ale Niemcy milczą na temat tego, czy jego użycie gwałtownie wzrosło. Jednocześnie skrytykował Francję za podkreślanie znaczenia energii jądro W procesie dekarbonizacji.

W najbliższy poniedziałek odbywa się długie posiedzenie ministrów energii UE w sprawie reformy hurtowego rynku energii elektrycznej (tzw. puli), która nie została jeszcze uzgodniona, ale wskazano, że jest konieczna „jak najszybciej”. Opublikowane przez Komisarza Europejskiego ds. Energii, Kadri SimpsonPrzed jego obchodami. Po osiągnięciu porozumienia reforma ma trafić do Parlamentu Europejskiego… i ma zostać zatwierdzona do końca roku.

Propozycja została złożona w ostatniej chwili spotkania, a negocjacje stały się problematyczne Szwecja, która obecnie sprawuje rotacyjną prezydencję w Unii Europejskiej, opuści ręce Hiszpanii 1 lipca. Konkretnie proponuje Dotacje na mechanizmy umiejętności (wynagrodzenie płacone przez państwa członkowskie dostawcom energii, aby byli dostępni w razie potrzeby w celu zagwarantowania dostaw) dla elektrowni Węgiel Zarezerwować wystarczającą moc wytwórczą, aby uniknąć przerw w dostawie prądu, gdy odnawialne źródła energii są niewystarczające. Istnieją pewne mechanizmy zdolności naszego kraju do połączonych obiegów gazowych, ale rząd Sancheza bardzo spóźnia się z dokonywaniem płatności.

Szwecja proponuje dotacje w ramach mechanizmu zdolności wytwórczych dla elektrowni węglowych, aby utrzymać wystarczającą moc wytwórczą w rezerwie, aby uniknąć przerw w dostawie prądu, gdy odnawialne źródła energii nie nadążą.

Proponowane przez Szwecję działanie byłoby korzystne PolskaNa przykład prosi inne państwa członkowskie o zrozumienie potrzeb każdego kraju w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, stara się zmienić swój miks energetyczny, w którym obecnie węgiel stanowi 70%, i stawia m.in. na budowę elektrowni jądrowych.

Z Hiszpanii, wiceprezes ds. środowiska, Teresę Riberę„Przyspieszenie transformacji naszego systemu energetycznego, zapewnienie bezpieczeństwa dostaw, ułatwienie rozwiązań wolnych od gazów cieplarnianych, rozwiązań bez paliw kopalnych oraz zagwarantowanie atrakcyjnej przestrzeni dla inwestorów energetycznych”. Wśród nierozstrzygniętych „kilku ważnych aspektów” wskazał spór w przemówieniu końcowym, który uwzględniałby twierdzenia Polski o roli węgla na przyszłym rynku energii elektrycznej. Wygląda na to, że jest gotowa zwołać tyle rad energetycznych, ile potrzeba, jak głosi komunikat na bluzie, którą dostała w Brukseli kilka miesięcy temu.

Oczywiście nic nie powiedział NiemcyNie ma to nic wspólnego z tą energią uwalniającą dużo CO2, ale jego wykorzystanie gwałtownie wzrosło po pożegnaniu się z rosyjskim gazem i jego trzema ostatnimi reaktorami jądrowymi. Ponadto, w imieniu tego ostatniego kraju, jego wicekanclerz i minister spraw gospodarczych i działań na rzecz klimatu, Green Robercie Habecka, powiedział, że szwedzka propozycja na korzyść Polski jest „niezgodna z celami krajowymi i unijnymi w zakresie ochrony klimatu”. Oh naprawdę? Zamykanie elektrowni jądrowych i zwiększanie zużycia gazu i węgla, posuwanie się do zniszczenia miasta w celu rozbudowy kopalni, czy to pasuje? Jak twarda jest twarz zielonego Habka!

Ze swojej strony francuski minister ds. energii, Agnes Pannier-Runacher, wybrała rozwiązanie, które zachowuje ambicje klimatyczne, ale odzwierciedla wyjątkowe okoliczności każdego kraju. Oczywiście Francja Ribera spotkał się ze szczególną krytyką za renegocjację dyrektywy w sprawie energii odnawialnej uzgodnionej między państwami członkowskimi a Parlamentem Europejskim w marcu ubiegłego roku oraz za podniesienie celu zużycia energii odnawialnej do 42,5% do 2030 r. W miniony piątek, podczas spotkania ambasadorów Unii Europejskiej, Francji udało się docenić wagę raportu Komisji Europejskiej. Energia atomowa W dekarbonizacji. Ribera, wielki przeciwnik energetyki jądrowej, nie lubi tej drugiej, nawet jeśli produkuje prąd bez emisji CO2.2. Co więcej, zakaz samochodów spalinowych od 2035 roku uważa za podobny do tego, co zrobiły Niemcy, ostatnio robiąc wyjątek dla tych, którzy używają paliw syntetycznych.

A wszystko to miało miejsce w negocjacjach nad reformą „puli”, która dąży do bardziej stabilnych cen, utrzymujących tworzenie cen krańcowych, ale z pewnymi mechanizmami pomagającymi uniknąć skoków. Mechanizmy te obejmują mechanizmy mocowe oraz długoterminowe umowy zakupu i sprzedaży energii.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *