Dyrektor NASA przewiduje, że przyszłe 18-godzinne loty będą mogły trwać tylko raz

Dyrektor NASA przewiduje, że przyszłe 18-godzinne loty będą mogły trwać tylko raz

Starszy doradca ds. sztucznej inteligencji i innowacji w Goddard Space Flight Center oraz lider strategii technologii informatycznych w NASA, Omara HatamliUważa, że ​​po tym, jak Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wybrała Pabla Alvareza i Sarę Garcię, Hiszpania ma potencjał, aby pozyskać więcej astronautów.

„To będzie tylko wzrastać. Astronauci będą pochodzić nie tylko z agencji rządowych, ale także z prywatnych firm. „Wiele osób będzie miało wybór: zostać astronautami i polecieć w kosmos” – powiedział Hatamla w wywiadzie dla Europa Press w ramach obchodów Dnia Narodowego. Forum technologii Dell Madrycie, które odbyło się 13.

W tym momencie ekspert NASA przewiduje, że przyszłość lotów długodystansowych „jest… Wejdź na niską orbitę okołoziemską i zejdź na dół».

Wyjaśnił, że mogą przylecieć samoloty, które trwają 17 lub 18 godzin Będzie to zrobione „w niecałą godzinę”. „To sektor, który ulegnie radykalnym zmianom i może to nastąpić w niezbyt odległej przyszłości. Podkreślił, że podróżuje z miejsca na miejsce, wznosi się w przestrzeń, a następnie ląduje na Ziemi.

Dla specjalisty NASA, dzięki agencjom kosmicznym, przemysł zajmujący się m.in. robotyką, czujnikami czy elektroniką można przekształcić „i dostosować tak, aby można było je zastosować w systemach lotniczych”.

„Dzięki temu będziesz mieć kawałek ciasta wschodzącej gospodarki, a agencja kosmiczna może być motorem koordynacji, rozwoju i dostosowywania firm, aby mogły odnieść sukces w przemyśle lotniczym. „Mogłoby to stworzyć dużą wartość gospodarczą dla kraju i stworzyć miejsca pracy” – powiedział o korzyściach płynących z hiszpańskiej agencji kosmicznej.

Możliwości sztucznej inteligencji

Dla mnie Przyszłość sztucznej inteligencjiHatamla broni się, że jest obecnie „niemowlęciem”, gdyż możliwości sztucznej inteligencji jeszcze nie zaczęły się pojawiać.

„Im bardziej się posuniemy, tym potężniejsze rzeczy będziemy posiadać. Sztuczna inteligencja będzie miała znacznie większe możliwości niż obecnie i szacujemy, że przed końcem stulecia znajdziemy się w drugiej fazie sztucznej inteligencji, która również zacznie mieć własne możliwości. Korzyści, ale będą stwarzać wyzwania„, ku przestrodze.

W ten sposób nawiązał do „sztucznej superinteligencji”, koncepcji wywołującej „trochę strachu” u ludzi i Nawet społeczność artystyczna jest „podzielona i spolaryzowana” 50/50 co do tego, czy będzie to dobre, czy złe. „Wierzę, że dzięki racjonalnym przepisom będziemy w stanie dobrze to kontrolować i wzmacniać jego pozytywne aspekty dla dobra ludzkości” – podkreśla.

NASA pracuje nad różnymi tematami, takimi jak astronomia, zmiany klimatyczne i oczywiście podróże kosmiczne, i w tym kontekście agencja wraz z partnerami stworzy bazy na Księżycu i Marsie, w pracach, w których zostanie wykorzystana i wykorzysta sztuczną inteligencję.

Omara HatamliEurope Press/Omar Hatamla

Na przykład NASA wykorzystuje tę technologię do opracowywania nowych materiałów lub do złożonej i złożonej nawigacji. „Im dalej od Ziemi, sygnał będzie trwał znacznie dłużej. Na Marsie, w zależności od orbity, dotarcie sygnału na miejsce może zająć 20 minut, a powrót może zająć kolejne 20 minut – wyjaśnił Hatamla.

Dlatego system na Marsie „musi być w pełni autonomiczny, wykorzystując sztuczną inteligencję”. „Wyślemy systemy, zanim przybędą ludzie. „Gdy wystąpi błąd, algorytm sztucznej inteligencji go naprawia” – skomentował ekspert ds. technologii.

Ona też Jego zaleta z medycznego punktu widzeniaPonieważ gdy astronauta pokonuje np. bardzo duże odległości, jest zmęczony, sztuczna inteligencja może mu doradzić lub postawić „bardzo skuteczną” diagnozę jego stanu zdrowia.

Podwójne użycie

„Ma bardzo ciekawe rzeczy. Dobrą rzeczą jest to, że to, co wynaleziono dla kosmosu, ma zastosowanie również na Ziemi. Tam Współpraca „To niewiarygodne połączenie zastosowań naziemnych i zastosowań kosmicznych” – dodał kierownik ds. strategii IT w NASA.

Zanim ludzie dotrą na Marsa, pomysł NASA polega na tym, aby najpierw udać się na Księżyc. Tam będą mieli zasady, które będą mogli egzekwować Kontynuacja badań naukowych Aby wzmocnić i zweryfikować techniki.

„Pomysł jest taki, aby opracować wszystko na Księżycu do następnego etapu, czyli wyprawy na Marsa i zbadania tej interesującej planety, którą widzieliśmy dawno temu. Wysłaliśmy zapytania, ale teraz Byłoby ciekawie kogoś wysłać», mówi Hatamla.

Ekspert NASA uważa, że ​​dotarcie do Marsa będzie miało ogromne znaczenie uderzenie U młodzieży, u studentów. „Jeśli masz misję, która leci na Marsa i młodzi ludzie ją zobaczą, zainteresują ich studia inżynieryjne, matematyczne lub fizyczne, a to będzie miało także wpływ na gospodarkę i edukację w przyszłości” – mówi.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *