Dzięki środkom z państwowych instytutów i organizowaniu loterii w celu zebrania funduszy, młodzi meksykańscy łucznicy zdobyli trzy złote i jedno srebro na Mistrzostwach Świata we Wrocławiu, w Polsce, w kategoriach do lat 18 i do lat 21, odpowiednio dla kobiet i mężczyzn. W trybie złożonym nie jest to zawody olimpijskie.
Celine Rodriguez z Coahuila w swoim światowym debiucie wspięła się na szczyt podium, pokonując reprezentantkę Indii Priyę Gurjar w finale gry pojedynczej (139-136) w bardzo wyrównanym meczu, jak określił 17-letni bramkarz. wynajmowanie Ze strzałką 10 i dziewięćdziesiąt, aby dopasować koronę uderzającą w pierwsze nasiono.
„(Czuję się) tak podekscytowany, to coś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem, nigdy nie byłem na mistrzostwach świata. (mam na myśli) wszystko” – powiedział Meksykanin oficjalnej stronie World Archery.
Celine rywalizowała także w mieszanym wyścigu z Diego Purbolą, aw konkursie o brązowy medal przegrała 146-150 z Turkami Hazal Boron i Abdullah Aslim, aby zająć czwarte miejsce w kategorii Trainees.
Radość z trzech kolorów będzie kontynuowana ze złotem żeńskiej drużyny U21 składającej się z Daphne Quintero, Mariany Bernal i Astrid Alanis, która pokonała Rosjanki Nikę Snitkovą, Ekaterinę Rumyantseva i Lilia Ulyanovą 227-226.
Trio mężczyzn do lat 18 z Rodrigo Olverą, Sebastianem Garcią i Luisem Lizamą zrobiło to samo, by ogłosić się królami w finale 230-229 przeciwko Turkom Hani Emerkan, Akaoglu Batuhan i Koz Omar.
Meksykanie nie byli nawet bliscy zdobycia trzeciego złotego metalu w mieszanym zespole, a Daphne Quintero i Sebastian Garcia zdobyli srebro o jeden punkt nad estońskim duetem Meri Marietta Bass i Ruben Gatma, którzy wygrali 155-154.
Garcia zajął czwarte miejsce osobno po przegranej z Indianinem Rishabh Yadav 146-145.
Linda Ochoa, która była najlepszym strzelcem w specjalności Meksyku, a teraz rywalizuje w Stanach Zjednoczonych, powiedziała, że występ młodzieży był osiągnięciem dla nich i ich rodzin, z których większość miała poparcie krajów, które reprezentowali. I musieli zrobić loterie, aby opłacić wydatki na polską wystawę, która zgromadziła około 30 krajów.
„Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie.”