Tylko zwycięstwo nad Polską jest tego warte dla Hiszpanii Koszykówka | Sporty

Marcin Gortat, główny atut Polski pod deskami.  (Wydajny)

Rozwiń obraz

Marcin Gortat, główny atut Polski pod deskami. (Wydajny)

Zaktualizowano w poniedziałek 14.09.2009 o 22:56 (Czas środkowoeuropejski)

Mario Daza

Madryt.-Nie ma powrotu. Hiszpania, jeśli chce dostać się do ćwierćfinału, gdzie w zależności od wyników zmierzy się z pierwszym, drugim lub nawet trzeci. Miejsce w grupie E. [Vdeo-resmenes]

Matematyka będzie mało przydatna. Jeśli Hiszpania chce zakwalifikować się do rundy eliminacyjnej, będzie musiała pokonać drużynę prowadzoną przez pomocnika Orlando Magic Marcina Gortata. Ostatni dzień, z przeciwną publicznością, z sędziami pod presją, z całym naciskiem na plecy i zszarganymi nerwami. Zwycięstwo Słowenii nad gospodarzem zobowiązuje go. Nie ma już alternatyw.

Oczywiście, jeśli przyjąć za pewnik zwycięstwo podopiecznych Sergio Scariolo w przyszłą środę, wachlarz możliwości jest otwarty i reprezentacja narodowa może zająć drugie miejsce, zajmując trzecie miejsce w grupie E. Aby tak się stało, Serbia musi przegrać swoje mecze. Turcja je wygrywa. Możliwa kombinacja po stronie tureckiej, ale wątpliwa w związku z porażką Plaviego z Litwą, w świetle stanu ludzi Ramunasa Pototasa.

Z drugiej strony, aby zająć trzecie miejsce, istnieją dwie inne możliwości: 1.- Porażka Serbii i Słowenii w meczach z Turcją lub 2.- Zwycięstwo Serbii nad Turcją i Litwą oraz porażka Słowenii z Turcją . Tak czy inaczej, drużyna Scariolo zajmie trzecie miejsce, a ich rywalem będzie prawdopodobnie Grecja Vassiliosa Spanoulisa, chociaż w ostatnim dniu Grecja zmierzy się z Francją i wszystko może się zmienić.

Jeśli chodzi o resztę możliwych kombinacji, które zawsze zaczynają się od zwycięstwa Hiszpanii nad Polską, dałoby to drużynie czwarte i ostatnie miejsce na drodze do ćwierćfinału i skazałoby ją na zmierzenie się z pierwszym rozstawionym w drugiej grupie, ponownie z Grecją lub Francja.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *