Kolumbia po raz pierwszy zmierzy się z lokalną reprezentacją Polski w Pucharze Świata U-20

Kolumbia po raz pierwszy zmierzy się z lokalną reprezentacją Polski w Pucharze Świata U-20

Kolumbia znalazła się w grupie gospodarzy Mistrzostw Świata U-20, a Meksyk zagra w mocnej drugiej grupie, w której skład wchodzą mistrzowie Ameryki Południowej, Ekwador i Włochy.

Losowanie odbyło się w niedzielę w Gdynia Arena z udziałem Brazylijczyka Bebeto i Portugalczyka Fernando Cotto jako najważniejszych postaci międzynarodowych i zapewniło kolumbijskiej drużynie awans do pierwszej grupy obok lokalnej drużyny, z którą po raz pierwszy zmierzy się na stadionie Fedzio Stadion w Łodzi. Skromne Tahiti i Senegal.

powiązane tematy

Meksyk rozpocznie z liderem grupy B, gdzie zmierzy się z Włochami, wicemistrzem Europy, Japonią i Ekwadorem, zwycięzcą Pucharu Ameryki Południowej U-20. Argentyna, odnosząca największe sukcesy w tej kategorii drużyna Mistrzostw Świata z sześcioma tytułami, znalazła się w grupie F obok mistrzów Europy i dwukrotnych mistrzów świata Portugalii, Korei Południowej i Republiki Południowej Afryki.

Urugwaj znajduje się w grupie C wraz z Hondurasem, Nową Zelandią i Norwegią. Panama leży na wsch. z Mali, Francją i Arabią Saudyjską; Stany Zjednoczone są na D wraz z Katarem, Nigerią i Ukrainą.

W edycji Polska 2019 zabraknie wielu drużyn, które zdobyły tytuł: Brazylii (5 razy), Serbii (2), Ghany (1), Hiszpanii (1), Niemiec (1) i Anglii (1), ostatni posiadacz tytułu. Nie będzie też wersji pokonania Wenezueli w finale. Turniej odbędzie się od 23 maja do 15 czerwca na sześciu stadionach: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Tychach i Lublinie.

Do 1/8 finału zakwalifikują się dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Tworzenie grup: Grupa pierwsza: Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal. Grupa druga: Meksyk, Włochy, Japonia, Ekwador.

Grupa trzecia: Honduras, Nowa Zelandia, Urugwaj i Norwegia. Grupa czwarta: Katar, Nigeria, Ukraina i Stany Zjednoczone. Grupa piąta: Panama, Mali, Francja, Arabia Saudyjska. Grupa szósta: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna i Republika Południowej Afryki.

Evie


You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *