Ekwador ponownie w finale lekkoatletyki, ale tym razem w mniejszych kategoriach. Tak powstał tricolor team Catriel Angulo, Miguel Angel Maldonado, Stephen Salas i Alan Menda W sobotę, 21 sierpnia, zakwalifikował się do walki o tytuł mistrza świata IAAF Under-20 w Nairobi z czasem 3:06.94, nowym i absolutnym krajowym rekordem do lat 20 i 23.
Debiut Ekwadoru w Pucharze Świata U-20
Czytaj więcej
Ekwador zajął drugie miejsce w pierwszych dwóch seriach, Tuż za Nigerią (3:06.70), dziś w wyścigu o medale rozegrany zostanie piąty najlepszy czas wśród ośmiu rozstawionych drużyn.
Warto pamiętać, że dawno temu W kategorii rozwiedzionych pań Sztafeta narodowa w składzie Angela Tenorio, Marisol Landazuri, Virginia Villalba i Anahi Suarez zakwalifikowała się do finału Pucharu Świata w Polsce w stylu 4×200, zajmując trzecie miejsce i zdobywając brąz.
Będzie to najtrudniejszy konkurent do trójkolorowego kwadratu Kwartet gospodarzy, Kenia, Który był najszybszy w serii (3:05,77), podczas gdy Brazylia wyszła z finału z czasem 3:10,53.
A w innym teście z udziałem krajowym był na 10 km marszu, który Saúl Wamputsrik zajął 13. miejsce na 24 zawodników, O godzinie 44:38:04.
dla tej części, Ekwadorska Catril Angulo była ósma z czasem 21,25 sekundy Od Heat 2 do półfinału akcji ekumenicznej, która rozgrywa się na afrykańskiej ziemi.
„Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie.”