We wrześniu ubiegłego roku wstąpiłem do Wojska Polskiego (tzw Wojska Ładowa) i jego armia (Marinarca vogenna) szczegółowo opisujący przygotowanie Wojska Polskiego do wojny z Rosją, gdyby wojna okazała się konieczna.
Mój wniosek jest taki, że chociaż Polacy nie są dość silni, by w pojedynkę stawić czoła poplecznikom Putina, to mają motywację do walki, biorąc pod uwagę historię ich kraju z Rosją. Poza tym, inaczej niż w 1939 r., Polska byłaby wspierana przez NATO.
Jako dumny weteran Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych zdaję sobie sprawę, że moim polskim kolegom nie dałem jeszcze tego, na co zasługują. Naprawmy ten błąd już dziś.
Polskie Siły Powietrzne: krótka historia, personel i struktura dowodzenia
Polskie Siły Powietrzne Siły Powietrzne zostały oficjalnie utworzone w 1918 roku, po zakończeniu I wojny światowej. Obecnie liczy około 36 500 żołnierzy i flotę 275 samolotów.
Polska sprawuje cywilną kontrolę nad swoimi siłami zbrojnymiOznacza to, że Naczelnym Wodzem jest Prezydent RP Andrzej Duda, a następny w hierarchii jest Minister Obrony Narodowej Mariusz Pulaszak.
Najwyższym oficerem Sił Powietrznych jest generał dywizji Jacek Piscola.
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych znajduje się w Warszawie, stolicy.
Stamtąd specyficzna struktura Sił Powietrznych składa się z dwóch dywizji lotnictwa taktycznego, dywizji lotnictwa transportowego, dywizji lotnictwa szkolno-treningowego, eskadry radarowej i eskadry rakietowej obrony przeciwlotniczej.
Jakimi stałopłatami posługiwali się Polacy?
Su-22 „Monter”
Ten radziecki myśliwiec z 1966 roku był uważany za myśliwiec-bombowiec, ale w rzeczywistej walce okazał się bardziej odpowiedni do ataku naziemnego niż powietrze-powietrze: wyniki Fittera w tej drugiej dziedzinie były bardzo niekorzystne.
Maksymalna prędkość Su-22 wynosi 1,77 Macha. Uzbrojenie składa się z dwóch działek NR-30 kal. 30 mm i ośmiu do dziesięciu zewnętrznych twardych punktów, albo K-13 „Atol” i R-60 „Aphid” lub powietrze-powietrze Kh-25ML „Karen”, Kh-58E „Kilter”, Pociski Kh-Air, takie jak 25MP „Kegler” i Kh-29 „Kedge”.
Polska ma około 18 samolotów Su-22.
MiG-29 „Fulcrum„
Ten radziecki myśliwiec czwartej generacji odbył swój pierwszy lot w październiku 1977 roku. Odnotowano gwałtowny wzrost zainteresowania prasą dzięki „specjalnej operacji wojskowej” Putina na Ukrainie. Fulcrum powinien być podobny do wyprodukowanych w USA F-15 Eagle i F-16 Fighting Falcon.
W praktyce MiG-29 latał w operacjach Pustynna Burza i Aliantów przeciwko zachodnim pilotom, przynajmniej w rękach pilotów irackich i serbskich.
Jednak, jak wielokrotnie udowodniły Siły Powietrzne Ukrainy, MiG-29 jest bardzo zdolnym myśliwcem w rękach wykwalifikowanego pilota.
Z maksymalną prędkością 2,25 Macha jest niezwykle potężny, począwszy od działka automatycznego Gryazev-Shipunov GSh-30-1 30 mm, a skończywszy na parze twardych punktów zdolnych do przenoszenia bomb o masie 4000 kg lub pocisków powietrze-powietrze. Punkt podparcia nie jest daleko.
Poetic Polska ma 29 samolotów MiG-29.
F-16 Bojowy Sokół/„Żmija”
Czytelnicy martwiący się, że Polskie Siły Powietrzne będą nadal latać produktami Układu Warszawskiego, mogą spać spokojnie: dodanie Vipera do ich listy pokazuje, jak dzielni Polacy dopasowują swoją broń powietrzną do swoich partnerów z NATO.
Polska F-16-C/D lata z blokiem 52Po raz pierwszy pojawił się w 1990 roku. Ten wariant obejmuje ulepszony silnik F100-PW-229, lżejszy i mocniejszy niż poprzednie modele.
Ponadto myśliwce te będą wyposażone w kapsuły JHMCS i Sniper ER oraz w termoczułe pociski powietrze-powietrze AIM-9X Sidewinder, zaawansowane pociski powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120C „Slammer”, wspólne pozycjonowanie. Broń i połączone bronie do bezpośredniego ataku.
Polska została pierwszym byłym partnerem Układu Warszawskiego, który obsługiwał F-16, kiedy nabyła samolot w 2006 roku w ramach programu Polish Peace Sky.
Siły Powietrzne mają 48 viperów.
przyszłość
Polscy planiści nie byli zadowoleni z zakupu myśliwców czwartej generacji. Na początek zamówili 48 sztuk KAI T-50 Golden Eagles z Korei Południowej, oficjalnie oznaczonych po polsku jako FA-50PL.
Zastąpią Su-22 i MiG-29. Tymczasem mimo wszystkich horrorów o F-35 Lightning II Polacy nadal chętnie zaryzykują myśliwiec piątej generacji Lockheed Martin, którego zamówili 32 sztuki. Miejmy nadzieję, że czarodzieje Sił Powietrznych będą w stanie zrobić to samo, co Izraelskie Siły Powietrzne: naprawić błędy i sprawić, by samoloty działały poprawnie.
Jeśli Rosja ponownie spróbuje ugasić pragnienie zwycięstwa, Polskie Siły Powietrzne są gotowe stanąć na wysokości zadania.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”