Wice-Rektorat ds. Internacjonalizacji organizuje tę działalność dla pracowników administracji i obsługi, przy wsparciu Działu Kadr i przedstawicieli Rektora ds. SEA-UE.

Prorektorat ds. Internacjonalizacji Uniwersytetu w Kadyksie już drugi rok z rzędu obchodzi Konferencję Internacjonalizacji i Personelu Służby (PAS) UCA, która w tym roku jest dedykowana krajowi polskiemu. Gospodarzem spotkania była aula Wyższej Szkoły Inżynierskiej kampusu Puerto Real, przy współpracy Wydziału Kadr i Przedstawicielstwa Rektora Europejskiej Akademii Morskiej SEA-EU.
Podobnie przedstawiciele trzech polskich uczelni, Uniwersytetu Gdańskiego (partner sojuszu SEA-EU), Państwowy Uniwersytet Nauk StosowanychNovi Sachs i In Uniwersytet Ateneum Z Gdańska uczestniczyli, aby przybliżyć swoje doświadczenia ich imiennikom w Kadyksie. Prorektor UCA ds. internacjonalizacji, Rafael Jiménez Castaneda, powitał ich wraz z Fidelem Echevarrią, koordynatorem generalnym SEA-EU.
The program Podzielony jest na konferencje, z kolejnymi pytaniami prelegenci omówią znaczenie internacjonalizacji i jej powiązania z zasobami ludzkimi, znaczenie PAN w europejskim konsorcjum SEA-UE, międzynarodowe programy badawcze i kantory wymiany, a także istniejące programy oraz stypendia na pobyty na innych uczelniach z programu Erasmus+ oraz European Challenges for the future in architecture 2021-2027.
Rektor UCA Francisco Piniella zakończył wydarzenie stwierdzeniem „Internacjonalizacja jest częścią strategii instytucjonalnej Uniwersytetu w Kadyksie i wpływa na całą społeczność uniwersytecką przez cały rok: studentów, PDI i PAN”. Spotkanie ma na celu zbliżenie dostępnych narzędzi, co jest „możliwością połączoną z potrzebą. Jesteśmy firmą umiędzynarodowioną, o dużej mobilności, którą chcemy promować w zakresie zarządzania i obsługi kadr.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”