4 listopada 2021 r
Seria koronalnych wyrzutów masy spowodowała pierwszą intensywną burzę geomagnetyczną – G4 – cyklu słonecznego 25. Po aktywności w Halloween, kiedy Słońce krążyło poza zasięgiem wzroku, sam obszar plam słonecznych wystrzelił co najmniej jedną plamę. Kolejny CME (prawdopodobnie z tego samego obszaru), a potem kolejny wkrótce. Trzeci, CME szybciej dogania pozostałych dwóch, łączy się z nimi w coś, co nazywa się „CME Cannibal”. Burze plazmowe przetoczyły się przez Ziemię 3 i 4 listopada. Zorza polarnaczyli zorza polarna, widziana tak daleko na południe, jak Kalifornia.
29 stycznia 2022 r
Począwszy od 29 stycznia, w kierunku Słońca wybuchła seria ciężkich pocisków balistycznych. Nie były szczególnie duże ani aktywne, ale kiedy dotarły na Ziemię 3 i 4 lutego, weszły Kilka dni niewielkich zaburzeń geomagnetycznych. Te zakłócenia spowodowały, że zewnętrzna atmosfera Ziemi nagrzewała się i rozszerzała. Podczas tego wydarzenia prywatna firma kosmiczna Starlink wystrzeliła 49 satelitów, kierując się na niską orbitę okołoziemską. Gdy te satelity szybowały przez rozszerzającą się atmosferę, napotkały większy opór niż oczekiwano, Co spowodowało spalenie 38 z 49 satelitów.
20 kwietnia 2022 r
Słońce wyemitowało swój największy jak dotąd rozbłysk słoneczny w 25. cyklu słonecznym (stan na marzec 2023 r.). the Blask X2 wyemitował własny wybuch fal radiowycha także zakłócenie propagacji fal radiowych przez jonosferę, powodując przerwy w dostawie energii elektrycznej poziomu 3. Ten region wytworzył również kilka słabszych rozbłysków (klasy M i klasy C).
styczeń 2023 r
Liczba plam słonecznych wzrosła w styczniu. Aktywność była szczególnie wysoka pod koniec lutego, z rozbłyskiem klasy X 25 lutego (drugi co do wielkości jak dotąd cykl), Burza magnetyczna spowodowana przez CME 27 lutegoi ponad 20 przerw radiowych między 20 lutego I 5 marcaJego nasilenie waha się od łagodnego do ciężkiego (poziom 1-3).
13 marca 2023 r
Słońce rozpaliło to, co szacuje się na najszybszy i najbardziej energetyczny cykl słoneczny. od 20 godz. Na szczęście CME nie jest skierowane na Ziemię; Poszło w przeciwnym kierunku — Jowisz okrążył Idy w marcu. Zdarzenie było tak duże i energiczne, że cząsteczki w końcu dotarły do ziemi, Powoduje wtórną burzę radiacyjną (poziom 1).
23 marca 2023 r
Zauważyliśmy Druga intensywna burza geomagnetyczna (G4) na Solar Cycle 25, największym tego typu wydarzeniu od prawie sześciu lat. W kilku stanach odnotowano zakłócenia w dostawie energii elektrycznej, a zorza polarna była widoczna w ponad połowie Stanów Zjednoczonych, sięgając na południe aż do Nowego Meksyku, Missouri i Północnej Karoliny.
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”