Szkoły w Alabamie zostały zamknięte po tym, jak 1200 dzieci zaraziło się wirusem żołądkowo-jelitowym

Szkoły w Alabamie zostały zamknięte po tym, jak 1200 dzieci zaraziło się wirusem żołądkowo-jelitowym

Wiadomości z USA

W środę ponad 1200 uczniów było nieobecnych po wysoce zaraźliwej chorobie żołądkowo-jelitowej, która przetoczyła się przez okręg szkolny w Alabamie.

Ponad połowa zakażonych dzieci pochodziła z jednej szkoły, która była zamknięta do końca tygodnia, aby stanowy Departament Zdrowia Publicznego mógł zbadać, w jaki sposób wirus rozprzestrzenił się na uczniów.

„Ze względu na liczbę nieobecnych pracowników i uczniów, liczbę osób, u których występują objawy, a także w celu powstrzymania infekcji, niestety jesteśmy zmuszeni zamknąć budynek” – oznajmił w oświadczeniu dyrektor szkół publicznych hrabstwa Baldwin, Eddie Tyler. Wiadomość do rodziców.

Z powodu wybuchu epidemii w szkole podstawowej Fairhope West było nieobecnych ponad 700 uczniów. wkrg

„Podczas naszej nieobecności będziemy dokładnie sprzątać szkołę, więc kiedy uczniowie wrócą w przyszłym tygodniu, zostanie ona maksymalnie odkażona”.

Urzędnicy ds. zdrowia nie podali rodzaju wirusa, który rozprzestrzenił się na korytarzach co najmniej czterech szkół w okolicy, nazywając go jedynie „epidemią przewodu pokarmowego”.

Chorzy uczniowie i pracownicy mieli nudności i wymioty, po czym szybko zachorowali.

Szczególnie mocno ucierpiała szkoła podstawowa Fairhope West Elementary – stwierdził „Wiadomości 5”.

Tylko dwa tuziny uczniów z 866 uczniów zgłosiło się we wtorek po chorobie, a liczba ta gwałtownie wzrosła w ciągu nocy.

W środę na zajęciach pojawiło się zaledwie 145 uczniów i połowa wykładowców.

Przeczytaj migawkę
Służby zdrowia traktują epidemię żołądkowo-jelitową tak, jakby to był norowirus. jarun011 – Stock.adobe.com

Kilkuset kolejnych uczniów było nieobecnych w środę na zajęciach w innej pobliskiej szkole podstawowej, a także w gimnazjum i liceum, w których łącznie uczyło się 1231 uczniów.

Inne szkoły nalegały, aby rodzice, jeśli to możliwe, zatrzymali swoje dzieci w domu ze względu na zachowanie szczególnej ostrożności.

Chociaż nie został on oficjalnie zidentyfikowany jako norowirus, władze szkoły hrabstwa Baldwin tak go traktują.

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom norowirus jest wysoce zaraźliwym wirusem, który powoduje wymioty, biegunkę i ból brzucha.

Każdy może zarazić się i zachorować na norowirusa, który łatwo rozprzestrzenia się poprzez wspólną żywność i wodę, a także zakażone powierzchnie.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/02/29/us-news/alabama-schools-shut-down-after-1200-kids-contract-resident-virus/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *