Gdzie znaleźć okulary w Columbus w stanie Ohio na zaćmienie 8 kwietnia

Gdzie znaleźć okulary w Columbus w stanie Ohio na zaćmienie 8 kwietnia

COLUMBUS, Ohio (WCMH) – Mieszkańcy środkowego Ohio będą potrzebować specjalnej pary okularów, aby dojrzeć rzadkie całkowite zaćmienie słońca, które w kwietniu będzie widoczne nad niektórymi częściami Stanów Zjednoczonych.

Po raz pierwszy od 1806 roku Ohio znajdzie się na bezpośredniej drodze zaćmienia słońca 8 kwietnia. Meteorolodzy spodziewają się, że to zjawisko będzie trwało tylko cztery minuty i 28 sekund i może mieć również pewien wpływ na pogodę. Możliwe, że zaćmienie będzie trwało dwa razy dłużej niż poprzednie zaćmienie w 2017 roku.

Jednak zdaniem NASA patrzenie bezpośrednio na słońce bez specjalistycznej ochrony oczu w celu obserwacji energii słonecznej nie jest bezpieczne. Oglądanie jakiejkolwiek części Słońca przez obiektyw aparatu, lornetki lub teleskopu bez specjalnego filtra słonecznego zamontowanego z przodu optyki spowoduje natychmiastowe poważne uszkodzenie wzroku.

„Powinieneś przez cały czas patrzeć przez okulary przeciwsłoneczne, 'okulary zaćmieniowe' lub bezpieczną przenośną przeglądarkę słoneczną” – podaje NASA na swojej stronie internetowej Total Solar Eclipse Safety. „Okulary Eclipse nie są zwykłymi okularami przeciwsłonecznymi; Zwykłe okulary przeciwsłoneczne, niezależnie od tego, jak ciemne, nie zapewniają bezpiecznego oglądania słońca.

Chociaż NASA nie zatwierdza żadnej konkretnej marki urządzeń do obserwacji Słońca, agencja zaleca, aby osoby oglądające zaćmienie kupowały okulary zgodne z „Międzynarodową normą ISO 12312-2”.

Tutaj mieszkańcy środkowego Ohio mogą otrzymać certyfikowane okulary przeciwsłoneczne.

  • Stowarzyszenie przygotowało linki do wybranych dostawców rozwiązań w zakresie krajobrazu fotowoltaicznego, którym mieszkańcy środkowego stanu Ohio mogą zaufać, jeśli będą właściwie wykorzystywani. Należą do nich organizacje, które udowodniły, że ich produkty spełniają wymogi bezpieczeństwa, w tym krajowi sprzedawcy detaliczni, w tym Meijer, Kroger, Walmart, Menards i Lowes.
  • Od 18 marca biblioteka będzie oferować bezpłatne okulary zaćmienia mieszkańcom środkowego Ohio. Okulary będą dystrybuowane we wszystkich 23 lokalizacjach CML do wyczerpania zapasów, a liczba okularów będzie ograniczona do czterech na rodzinę. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numer 614-645-2275 w celu sprawdzenia dostępności.
  • Muzeum w centrum miasta przy 333 W. Broad St. jest już w sprzedaży. Pakiety okularów przeciwsłonecznych. Pakiety obejmują od 30 filiżanek za 75 USD do 1000 filiżanek za 2500 USD.
  • Zatrzymaj się w jednym z hoteli uczestniczących w programie w Dublinie, a otrzymasz bezpłatne okulary zaćmienia i dostęp do wydarzenia VIP w centrum Dublina.
  • Witryna oferuje szeroką gamę certyfikowanych okularów, w tym zestaw pięciu okularów za 17 dolarów, plastikowe okulary „Eclipser” za 25 dolarów i kartę do oglądania zaćmień słońca za 5 dolarów.
  • Witryna ta fachowo przygotowała kolekcję przedmiotów związanych z zaćmieniami, które pomogą Ci przygotować się na następne zaćmienie. Oprócz typowych papierowych okularów zaćmienia i okularów ręcznych, okulary Eclipser są również dostępne w wielu egzotycznych wzorach.
  • Okulary Eclipse będą rozdawane bezpłatnie uczestnikom imprezy oglądającej w Muzeum Johna i Annie Glenn w New Concord.

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne twierdzi, że nie zaleca się szukania okularów do zaćmienia na Amazon, eBay lub Temu ani kupowania ich od sprzedawcy oferującego najniższą cenę. Przed zakupem projektora słonecznego lub filtra online zaleca się upewnienie się, że wybrałeś sprzedawcę na stronie i wymieniłeś go na stronie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *