Morawiecki i Meloni domagają się w Warszawie „zamknięcia zewnętrznych granic UE”.

Morawiecki i Meloni domagają się w Warszawie „zamknięcia zewnętrznych granic UE”.

Kraków (Polska), 5 lipca. Premier Polski Mateusz Morawiecki i jego włoska odpowiedniczka Giorgia Meloni porozumieli się w środę w Warszawie w obronie „zamknięcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej (UE)”.

Na wspólnej konferencji prasowej podczas oficjalnej wizyty szefa włoskiego rządu w Warszawie obaj konserwatywni liderzy byli, jak to określił Morawiecki, „po tej samej stronie” i opowiadali się za „bardzo podobnymi, identycznymi stanowiskami”. W sprawach takich jak kontrola imigracji, bezpieczeństwo i wsparcie dla Ukrainy w stanie wojny.

„Polska nie zgadza się na nielegalną imigrację. Nie zgadzamy się też na wprowadzanie ograniczeń w przyjmowaniu (imigrantów)” – podkreślił Morawiecki, który zauważył „bardzo podobną wizję rozwoju Europy”. Jego zdanie podzielali administratorzy Polski i Włoch.

„Kto rządzi w danym kraju? Czy to Komisja Europejska może nakładać kwoty, zakazy, stawki? Czy też suwerenne państwo decyduje w swoich granicach i decyduje, kogo przyjmujemy, a kogo nie? – mówił Morawiecki.

Warszawa wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec promowanej przez Brukselę przymusowej relokacji migrantów i zaproponowała alternatywny plan „bezpiecznej granicy”, odrzucając obowiązek płacenia 20 tys.

Polska chce wyjść z planu przyjęcia ponad miliona uchodźców z Ukrainy.

Ze swojej strony Meloni zaznaczył, że Polska jest jedynym krajem europejskim, który od początku swojej kadencji odwiedził dwukrotnie: „Myślę, że to wystarczy, aby pokazać, jak ważna i głęboka jest nasza współpraca i stosunki dwustronne” – powiedział.

Szef włoskiego rządu podkreślił, że „współpraca i stosunki dwustronne między Polską a Włochami są bardzo bliskie”. „Właściwie we wszystkich sprawach omawianych na Radzie Europejskiej nasze stanowisko jest wspólne” – dodał.

Odnosząc się do materialnego wsparcia dla Ukrainy, Meloni wyjaśnił, że „przyjęcie biernej postawy jest teraz zbyt niebezpieczne” i wyraził potrzebę dostarczenia Kijowowi „nowej i nowoczesnej broni” oraz kontynuowania dostaw broni i amunicji „tak długo, jak będzie to konieczne”. „. . „, a także udzielenie wyraźnego poparcia politycznego rządowi Wołodymyra Zełenskiego na „kolejnym szczycie NATO”.

Lider włoskiej skrajnej prawicy zwrócił uwagę na europejską autonomię strategiczną, która jest zagrożona, „ponieważ Europa nie kontroluje już swoich głównych łańcuchów dostaw i nie gwarantuje już naszej niezależności i samowystarczalności. Bezpieczeństwo musi powrócić. W centrum naszych dyskusji — podsumował. EFE

mag/jam/psh

(fotografia)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *