Polscy pogranicznicy aresztują dwóch Kuberów

Polscy pogranicznicy aresztują dwóch Kuberów

ten polski pogranicznik Aresztowano dwóch Kubańczyków Białoruś próbowała przekroczyć granicę 23 z innymi nielegalnymi imigrantami.

Zatrzymani przybyli z Syrii, Iraku, Palestyny, Turkmenistanu i Białorusi, poinformował Straż Graniczna na Twitterze.

Polska agencja rządowa poinformowała, że ​​17 stycznia granicę próbowało przekroczyć łącznie 50 osób, chociaż nie podała, czy dwóch Kubańczyków zostało zatrzymanych tego dnia, czy w jakiejkolwiek innej operacji.

Lokalna gazeta Wyjaśnił, że dwóch Kubańczyków w wieku 47 i 35 lat zostało zatrzymanych przez polskie władze po próbie przedostania się z Białorusi, ale nie wiadomo, czy to ta sama osoba.

„W pobliżu granicy drogowej w Terespo żołnierze pełniący służbę pilnującą granicy państwowej odkryli dwóch nielegalnych osadników próbujących przekroczyć elementy konstrukcyjne mostu z Białorusi do Polski” – powiedział kpt Darius Sieniki, rzecznik prasowy Buck River Border. Strażnik.

Cyber ​​Kuba Jak wspomniano na Twitterze, skontaktował się ze Strażą Graniczną, aby dowiedzieć się, czy są identyczne, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Do tej pory w tym miesiącu 596 osób z różnych krajów próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską – wynika z oficjalnych danych Straży Granicznej.

W lipcu 2021 czterech Kubańczyków (trzy kobiety i jeden mężczyzna) Aresztowani w Polsce Za nielegalne przekroczenie granicy zostali zabrani do ośrodka bezpieczeństwa dla cudzoziemców.

ten Oficjalne dane Z dostępnych danych wynika, że ​​w 2021 r. wzrosła liczba aresztowań kubańskich w Polsce za przekroczenie granicy.

Aresztowano ich do września poprzedniego roku 21 osób z wyspy, Jeden z Rosji i 20 z Białorusi. W 2020 roku zgłoszono tylko 3 przypadki.

W 2021 roku Straż Graniczna odnotowała, że ​​pięciu Kubańczyków miało sfałszowane dokumenty, a 4 zarejestrowało zezwolenie na pobyt i dowód tożsamości.

Podobnie zarejestrowano dwa nielegalne pobyty, tylko dwóch nielegalnych imigrantów i jednego deportowanego, o trzy mniej niż do 2020 roku.

Liczba wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej również wzrosła w tym kraju wschodnioeuropejskim – w 2021 r. było 17 przypadków, o dziesięć więcej niż w roku poprzednim.

Potrzebujemy Twojej pomocy:

Podobnie jak Ty, tysiące Kubańczyków Czytają i wspierają niezależne czasopismo CiberCuba. Nasza wolność redakcyjna zaczyna się od naszej wolności gospodarczej: CyberKuba nie jest finansowana przez żaden kraj ani organizację. Tworzymy własną agendę, publikujemy nasze pomysły i oddajemy głos wszystkim Kubańczykom bez zewnętrznych wpływów.

Nasza gazeta do tej pory jest finansowana wyłącznie z reklam i finansów osobistych, ale ogranicza to również to, co możemy zrobić. Dlatego prosimy o pomoc. Wasz wkład finansowy, przy zachowaniu naszej wolności redakcyjnej, pozwoli nam prowadzić bardziej śledczą działalność dziennikarską i zwiększyć liczbę współpracowników relacjonujących z wyspy. Każdy wkład, mały czy duży, będzie bezcenny dla naszej przyszłości. Za jedyne 5 USD możesz pracować z CiberCuba w mniej niż minutę. Dziękuję.

Wkład teraz