Putin porównuje się do cara Piotra Wielkiego, który najechał Szwecję i Polskę i używa go jako przykładu do wojny na Ukrainie.

Putin porównuje się do cara Piotra Wielkiego, który najechał Szwecję i Polskę i używa go jako przykładu do wojny na Ukrainie.
Putin

Putin na wystawie Piotra Wielkiego 350 lat.

Analitycy uważają, że „prawdziwe intencje” prezydenta Władimira Putina na Ukrainie

W zaskakującym oświadczeniu rosyjski prezydent porównał się do cara Piotra I Wielkiego i zrównał kampanie militarne bezwzględnego zdobywcy z obecną inwazją na Ukrainę.

„Piotr Wielki walczył w Wielkiej Wojnie Północnej przez 21 lat, wydaje się, że był w stanie wojny ze Szwecją, nic im zabrał, nic im nie zabrał, oddał. [parte de Suecia a Rusia]Putin powiedział w czwartek po zwiedzeniu wystawy z okazji 350. rocznicy urodzin cara.

Urodzony w XVII w. należał do dynastii Romanowów, znanej z modernizowania Rosji, przekształcania jej w imperium i podbijania terytoriów wielu krajów, w tym Szwecji i Polski.

Podziw i wpływ cara w życiu Putina są dobrze znane: PetersburgZostał zbudowany przez króla na zaanektowanych przez Szwecję terenach miejsca urodzenia prezydenta.

Jest to jednak pierwszy raz, kiedy rosyjski prezydent Piotr Wielki złączył się.

„Oczywiście, naszym przeznaczeniem jest powrót [lo que es de Rusia] I wzmocnij to. Jeśli zaczniemy od tego, że te podstawowe wartości są podstawą naszego istnienia, z pewnością uda nam się rozwiązać stojące przed nami wyzwania” – powiedział.

Putin, który sprawuje władzę od 23 lat, starał się uzasadnić swój pogląd, że Ukraina nie ma podstaw do bycia niepodległym krajem, nie ma tradycji jako państwa i że jest „centrum życia duchowego”. I kultura Rosji ”.

Jednak czwartkowe oświadczenie prezydenta jest sprzeczne z wcześniejszymi wystąpieniami i oficjalną kampanią Kremla, potwierdzając, że za obecną wojną kryją się próby wejścia Ukrainy do NATO i że istnieją „naziści” zagrażający ludności ukraińsko-rosyjskiej.

Porównanie to wywołało wiele pytań od Ukrainy do innych krajów europejskich, które obawiają się, że Putin może zdecydować się na ekspansję na Zachód lub kraje bałtyckie.

Doradca ukraińskiego rządu powiedział, że komentarze pokazały, że próby negocjacji z Rosją były chybione, ponieważ „konflikt” (aby rozpocząć inwazję) był tylko krwawym zajęciem kraju na sztucznym gruncie”.

Tymczasem wyznanie byłego szwedzkiego premiera Carla Bildtina zostało uznane za „przepis na lata wojny”.

W środę rosyjski ustawodawca przedstawił Dumie plan, w którym Kreml wezwał do zaprzestania uznania niepodległości Litwy, nazywając secesję byłego Związku Radzieckiego „nielegalną”.

Ale kim był Piotr Wielki i co zrobił, aby stać się jednym z odrodzonych historyków w Rosji po upadku Związku Radzieckiego?

Władimir Putin

Władimir Putin

Powrót Piotra Wielkiego

Po upadku Związku Radzieckiego Leningrad odzyskał swoją nazwę z czasów carskich: Petersburg stał się jednym z największych projektów Piotra Wielkiego.

To właśnie ten słój kazał zbudować go na bagnach, które zaatakowały wybrzeże Bałtyku. To baroniczne przedsięwzięcie, w którym tysiące surferów, którzy pracowali jako niewolnicy przy jego budowie, prawdopodobnie zginęło.

To tam Piotr I postanowił przenieść stolicę Rosji z Moskwy, gdzie zaaranżował odnalezienie jego grobu.

Pamięć o carze i mieście, które zbudował w czasach sowieckich, była mętna.

Jednak od końca komunizmu – zwłaszcza za rządów Putina – obrazy i rzeźby Jorge’a stają się coraz bardziej popularne w kraju.

Piotr Wielki

Piotr I rządził Rosją w latach 1682-1725.

Piotr Wielki, który rządził przez 43 lata, skonsolidował i rozszerzył Rosję poza jej obecne granice.

Co więcej, w tym celu zrestrukturyzował armię zgodnie z ówczesnymi europejskimi standardami wykorzystującymi zachodnią technologię.

Założył rosyjską marynarkę wojenną w celu przekształcenia swojego kraju w potęgę morską.

W tym czasie Morze Bałtyckie było kontrolowane przez Szwecję, a Morze Czarne było w rękach Imperium Osmańskiego. Rosja miała jedynie dostęp morski przez Morze Białe.

To wtedy wypowiedział wojnę Szwecji i rozpoczął długą serię konfliktów znanych jako „Wielka Wojna Północna” w czwartek, kiedy Putin trwał od 1700 do 1721 roku.

Piotr Wielki doprowadził do ważnych zmian w Rosji.

Piotr Wielki doprowadził do ważnych zmian w Rosji.

Konflikt zakończył się szwedzką klęską i powstaniem Rosji jako mocarstwa: Pedro I uzyskał dostęp do Morza Bałtyckiego i dzięki temu wykorzystał wszystkie możliwości handlowe w regionie.

Odniósł sukces w swoich kampaniach przeciwko Turkom i był w stanie kontrolować Morze Czarne, wypędzić Tatarów i osiągnąć porozumienie z Polską w celu odzyskania Kijowa.

Imperium

Wkrótce po zakończeniu wojny, w 1721 r., Piotr I postanowił ogłosić Rosję imperium i przyjął tytuł „”.Cesarz WszechrusiS”.

Postrzegany był jako władca modernistyczny i zarazem bezwzględny: w swoich wielkich reformach dokonywał zmian w Cerkwi, aktualizował pismo rosyjskie i kalendarz rosyjski.

Nakazał torturowanie i zamordowanie własnego syna Saravicha Aleksieja. Po powstaniu w Moskwie nakazał zabić ponad tysiąc strażników i brutalnie zakończył inne powstania Baszkirów, takie jak ludność turecka czy gwałtowne powstanie Pulau.

„Wielka wojna północna” pomogła uczynić Rosję główną potęgą.

Trzy lata po zostaniu cesarzem, 8 lutego 1725, Piotr Wielki zmarł na infekcję pęcherza.

Została pochowana w cesarskiej szafie słynnej katedry Piotra i Pawła w Petersburgu, a po nim na tron ​​wstąpiła jego druga żona Katarzyna I – oficjalnie nazwana przez niego cesarzową.

Wbrew obecnym poglądom Putina historycy twierdzą, że car miał „mentalność europejską”: rozwinął filozofię „okna”, która dążyła do westernizacji Rosji.

W rzeczywistości narzucił europejskie cywilizacje i zwyczaje oraz ustanowił linię brody w ramach swoich wysiłków, aby Rosjanie wyglądali i zachowywali się jak „zachodni Europejczycy”.

„Putin, który świętuje 350. urodziny Piotra Wielkiego, po raz kolejny jest zagubiony w historii” – napisał na Twitterze rosyjski analityk polityczny. Andriej Kolsnikow.

„Piotr Wielki otworzył okno na Europę, a Putin zakrył je przegniłymi deskami z czasów Ewana Groźnego” – dodał.

Teraz możesz otrzymywać powiadomienia z BBC World. Pobierz najnowszą wersję naszej aplikacji i aktywuj ją, aby nie przegapić naszej wspaniałej zawartości.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *