Reżyser filmu Jean-Jacques Anode (Imię róży to wróg u bramFilm ukaże się w marcu Notre Dame we Flims, któremu towarzyszyć będzie rodzaj gry pokój ucieczki dla wirtualnej rzeczywistości opracowanej przez Ubisoft, którzy mają już doświadczenie w cyfrowej odbudowie paryskiej katedry, najpierw Społeczność Assassin’s Creed Następnie doświadczyć wirtualnej rzeczywistości Notre Dame de Paris: podróż w czasie.
Jak każda gra w ucieczkę, wszystko opiera się na łamigłówkach i członkach drużyny. Chodzi o to, aby przedrzeć się przez katedrę, aby znaleźć relikwie i walczyć z ogniem, ponieważ musisz uratować Notre Dame, zanim skończy się czas – mówi Deborah Babernick, starszy wiceprezes ds. nowych biznesów i sojuszy strategicznych w Ubisoft.
Ta gra nie zostanie początkowo udostępniona widzom domowym, ale zamiast tego będzie godzinnym doświadczeniem, które rozpocznie się w salonach gier w tym samym czasie, co premiera filmu w kinach 17 marca. Notre Dame w płomieniach VR Pozwoli nam osobiście doświadczyć tego, co wydarzyło się 15 kwietnia 2019 r. podczas pożaru tego pomnika, stając się jednym z strażaków, którzy z narażeniem życia ratowali skarby o nieocenionej wartości historycznej i artystycznej, walcząc o to, by ogień nie pochłonął ich wszystkiego. stwierdził.
Jedna z największych międzynarodowych firm w sektorze gier wideo, Ubisoft To jedna z firm, które od początku przywiązywały dużą wagę do tworzenia treści do wirtualnej rzeczywistości, z nierównymi wynikami. W katalogu odnajdziemy tytuły dla widzów krajowych m.in podróż orłai Przenosić ten W pobliżui lokalne gry zręcznościowe, takie jak Far cry i kilka pokoje ewakuacyjne. We wrześniu 2020 r. ogłoszono porozumienie z firmą Oculus na tworzenie gier opartych na franczyzach Oculus. Assassin’s Creed y Tom Clancy’s Splinter Cell.
Jeśli chodzi o Notre Dame, w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się o innym projekcie wirtualnej rzeczywistości dotyczącym tej katedry, Wieczna Notre DameOpracowany przez firmę emisja We współpracy z HTC Vive.
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”