Centrum technologiczne Volvo do produkcji pojazdów elektrycznych w Polsce rozpocznie działalność do końca tego roku iw pierwszej fazie operacyjnej zatrudni 120 pracowników; Do 2025 roku liczba pracowników wzrośnie do 500-600
Szwedzka firma motoryzacyjna Volvo Zapowiedział otwarcie nowego centrum technologicznego Kraków, Polskado produkcji Pojazdy elektryczne (Zobaczysz) Nowy zakład będzie zatrudniał do 600 osób i jest częścią linii biznesowej Volvo zajmującej się produkcją całkowicie elektrycznych pojazdów.
Jak w nim stwierdzono Firma motoryzacyjnaMiasto Kraków zostało wybrane jako rozwijająca się destynacja Technologia; Nie wspominając już o dużej operacji z szeroką siecią firm w regionie Telekomunikacja. W tym zakresie firma posiada już centra technologiczne w Sztokholmie i Lund Szwecja; I jeszcze jeden w Bangalore w Indiach.
Krakowskie centrum rozpocznie działalność do końca roku i początkowo zatrudni 120 osób; Do 2025 roku istnieje możliwość zwiększenia liczby pracowników o 500-600. W tym zakresie Volvo już rozpoczęło rekrutację, publikując ogłoszenia o pracę dla inżynierów oprogramowania wbudowanego i architektów systemów.
Dyrektor generalny Volvo Cars, Jim Rowan, powiedział:
To nowe centrum w Krakowie odegra kluczową rolę w realizacji naszych strategicznych ambicji bycia marką w pełni elektryczną do 2030 roku; oraz w czołówce nowych technologii, w szczególności poprzez wewnętrzny rozwój oprogramowania. Centrum Techniczne będzie w pełni odpowiedzialne za rozwój kompleksowych i podstawowych funkcji naszych nowych, całkowicie elektrycznych samochodów.
Inżynierowie będą pracować nad rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem, ale także zapewnią podstawowe wsparcie dla komputerów pokładowych.
Udział pojazdów elektrycznych w Polsce należy do najniższych Unia Europejska (UE), przy zaledwie 3,6% nowo zarejestrowanych samochodów elektrycznych lub hybrydowych, kraj ten staje się ważnym ośrodkiem produkcyjnym.
Warto zaznaczyć, że w 2020 roku Polska stała się największym eksporterem autobusów elektrycznych w UE; z SolarisHiszpański polski producent, dziś największy europejski producent tego typu autobusów.
W przyszłym roku, w 2021 roku, ogłoszono, że w Polsce powstanie pierwszy w UE i jeden z pierwszych na świecie obiekt przetwarzający zużyte akumulatory samochodowe i inne odpady z pojazdów elektrycznych.
W lipcu zeszłego roku SK Nexilis, południowokoreański producent blachy miedzianej stosowanej w akumulatorach do samochodów elektrycznych, rozpoczął budowę wartej 627 mln euro fabryki w Stałej Woli w południowo-wschodniej Polsce.
Wreszcie w grudniu 2022 r. inny duży producent samochodów, Mercedes, ogłosił, że zainwestuje miliard euro w budowę fabryki w Polsce; Produkować wyłącznie Elektryczne samochody dostawcze.
Czytaj więcej: Azerbejdżan i ZEA wzmacniają dwustronne więzi w sektorze OZE
(Odwiedzono 35 razy, 1 wizyty dzisiaj)
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”