Święto Włoch (Foto: ANSA)
(ANSA) – Rzym, set 14 – Włoska drużyna pokonała swoich francuskich przeciwników 3:0 i zapewniła sobie awans do europejskiego turnieju siatkówki mężczyzn przeciwko Polsce, która pokonała Słowenię 3:1.
„Azzurra” trenera Ferdinando Di Giorgiego zwyciężyła 25:21, 25:19 i 25:23 z francuską drużyną rodaka Andrei Gianniego na stadionie Baleure w Rzymie, gdzie Polska wygrała pierwszy mecz. Słowenia 23-25, 25-21, 25-20 i 25-21.
Prezydent Włoch Sergio Mattarella, jak udało się dowiedzieć ANSA, poinformował Prezydenta Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanniego Malago, że weźmie udział w zaplanowanym na sobotę 15 stycznia finale pomiędzy „Azzurrą” a Polską. .
Włosi, obrońcy tytułu po koronacji w 2021 roku, będą starali się utrzymać tytuł przeciwko Polsce pod wodzą trenera Nikoli Grbica w dwunastym finale kontynentalnym w starciu zaplanowanym na Palazzo dello Sport w Rzymie.
Włosi, którzy walczą o ósmy tytuł kontynentalny, są także mistrzami świata w siatkówce mężczyzn ubiegającymi się o koronę 2022, pokonując w finale Polskę, co było ich jedynym europejskim triumfem w 2009 roku. (ANSA).
Wszelkie prawa zastrzeżone. © Prawa autorskie ANSA
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”