Miejsce Ukrainy jest w NATO i UE, komentuje premier Finlandii z Kijowa
Premier Finlandii Petteri Orpo przedstawił swoje uwagi w środę Kijów podczas swojej oficjalnej wizytyPołożenie Ukrainy po zakończeniu wojny Wspólnota Euroatlantycka składa się z Unii Europejskiej i NATO.
Po wojnie nalegał, aby społeczność międzynarodowa rozmawiała o Ukrainie.Jako część Wspólnoty EuroatlantyckiejWskazywała także, że powinna móc samodzielnie decydować o swojej przyszłości.
„Ukraina walczy o nasze wspólne wartości i naszą wolność. „Miejsce Ukrainy jest na Zachodzie, w UE i NATO” – podkreślił Arbo na konferencji prasowej z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. W ciągu najbliższych dni otrzymają od Finlandii osiemnasty pakiet pomocowy.
Wraz z przybyciem Orbo W najbliższą środę udają się do Kijowa, aby wziąć udział w trzecim posiedzeniu Forum KrymskiegoPróbę zmiany status quo przyłączonego do Rosji terytorium podjęli prezydenci Węgier, Katalin Novak, Litwy, Gitanas Nauseda, Portugalii, Marcelo Rebelo de Souza oraz członek prezydencji Bośni i Hercegowiny Zeljko Komsic.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”