Yana, aplikacja, która przybliża zdrowie psychiczne milionom osób mówiących po hiszpańsku

Yana, aplikacja, która przybliża zdrowie psychiczne milionom osób mówiących po hiszpańsku

Aplikacja Yana, skrót od Nie jesteś sam (nie jesteś sam), zrodzona z głowy Andrei Campos, która od ósmego roku życia walczy z depresją. Przez lata próbował wszystkich rodzajów terapii, od terapii poznawczo-behawioralnej po farmakoterapię, książki i fora. W 2016 roku, kiedy Andrea miała dwadzieścia kilka lat, nauczyła się kodować i stworzyła system pomagający zarządzać jej zdrowiem psychicznym. Nazwij to Yana, najczęściej pobieraną aplikacją w hiszpańskojęzycznym świecie.

„Miałem osiem lat, kiedy miałem pierwszy atak depresji i od tego czasu spędziłem wiele lat próbując znaleźć rzeczy, które by mi pomogły, po cichu i ze smutkiem, ponieważ myślałem, że jestem załamany. Wszystkie te myśli pochodzą z braku psychicznego edukacja zdrowotna. Nie chciałem mówić rodzicom, nauczycielom ani nikomu innemu. Właściwie chciałem jak najszybciej zacząć pracować, aby opłacić moje leczenie. Żyłem bardzo odizolowany, ale z dużą kreatywnością, „Andrea Campos przyznaje w wywiadzie dla WIRED en Español. Rozwiązanie znalazł za pomocą tabletek i terapii, a kiedy poczuł się lepiej, programował już od ponad roku. „Programowanie daje bardzo logiczne spojrzenie na rzeczy. Zastanawiałem się, jak rozwiązać problem, który mam teraz w logiczny sposób” – wyjaśnia twórca Yany.

Andrea Campos, twórca Yana, co jest skrótem od nie jesteś sam.

Zaczęło się od osobistego projektu, ale rozmawiając z większą liczbą osób, zdał sobie sprawę, że wiele innych osób również mogłoby skorzystać z systemu, więc stworzył aplikację zapewniającą dostęp do narzędzi zdrowia psychicznego osobom mówiącym po hiszpańsku i zaczął ją testować w małej grupie . Na początku sama Andrea była taka sama Bot czatuWysyłanie wiadomości tekstowych do użytkowników, którzy są zmęczeni radzeniem sobie z depresją. „Skłamałbym, gdybym od początku powiedział, że pomogę ludziom z depresją i że stworzę aplikację, która pomoże ludzkości. Myślałem, że chcę aplikację, której ja, Andrea, mógłbym użyć, gdy następnym razem popadnę w depresję” Andrea Campos przyznaje w tym magazynie. „Przez miesiąc udawałem, że jestem aplikacją i wysyłałem tym ludziom listę czynności do wykonania w ciągu dnia, na przykład pisanie dziennika wdzięczności, a następnie pytałem ich, jak się czują po wykonaniu tych czynności” – wspomina Campos.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *