0-1. Kayode daje zwycięstwo Włochom, które niszczą Portugalię

0-1.  Kayode daje zwycięstwo Włochom, które niszczą Portugalię

Pisanie sportowe, 16 lipca (EFE). – Potężna główka Michaela Cayode’a, duch rywalizacji i waleczność w defensywie pchnęły Włochy do zwycięstwa na Mistrzostwach Europy U-19 na Malcie, zemściwszy się na nierozpoznawalnej Portugalii, zagubionej w radości i bramkach pozostawionych w turnieju w drodze do finału.

Po porażce z Portugalią w fazie grupowej (5:1), walce z Polską o remis i awansie do półfinału, Włochy rozpętały rywalizację z Hiszpanią i zakończyły swoją karierę w finale. Wyreżyserowany przez Alberto Polliniego, narzucający talent pokolenia pełnego zaangażowania i wiecznie konkurencyjnego charakteru „Azzurra”.

W ten sposób uzyskał krzywy finał w 19 minut. Dośrodkowanie lewą nogą Hassy i energiczny strzał Kayode. Wchodząc od tyłu, pokonał Brassa i Martima Marqueza w skoku, a Ribeiro nie był w stanie zatrzymać piłki. Trafił go w rękawicę i wpadł do własnej bramki.

Ostrzegł już Esposito i jest numerem 9, który stawia punkty centralne i walczy o każdą szansę na zwycięstwo. Włochy zaczęły psuć wizerunek Portugalii, która nie znalazła blasku, który charakteryzował cały ich turniej. Mentorzy, Hugo Félix, brat Joao i Gustavo Saa, mieli ogromne trudności z pobiciem swoich wyników i narzuceniem swojej gry. Tylko strzał Gonzalo Esteveza zapewnił równowagę w pierwszej kwarcie.

Włochy nigdy nie ucierpiały pomimo desperackich prób Portugalii. Strzał z dystansu Gustavo Sa po przerwie pokazał intencje, ale siła włoskiej defensywy była asekuracją na życie. Mógłby nawet sięgnąć po tytuł, gdyby Samuel Vignato wykorzystał dwie wyraźne okazje głową, wykorzystując swoją szybkość i psoty.

Mając miejsca na ukaranie kontrataku, gdy Portugalczycy narastali niepokój i impotencja, Włochy odniosły jeszcze większe zwycięstwo. Delaval zablokował bramkę kolejnym dobrym strzałem Gustavo Sa, a bramkarz Mastrantonio uderzył głową Martima Fernandeza. W ostatniej sekundzie dogrywki, w 95. minucie, Nabian Herculano ułaskawił wyrównanie strzałem z krawędzi.

(c) Agencja EFE

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *