10 łatwych rozwiązań, aby naprawić komputer z systemem Windows 11, gdy się zawiesza

10 łatwych rozwiązań, aby naprawić komputer z systemem Windows 11, gdy się zawiesza
Oprogramowanie to zbiór programów, danych i plików zapewniających instrukcje i funkcje komputera lub urządzenia elektronicznego. (Microsoftu)

Nie ma nic bardziej frustrującego niż laptop, który losowo zawiesza się i przestaje reagować na wprowadzane dane. Niestety, użytkownicy systemu Windows z pewnością napotkają ten problem od czasu do czasu, nawet jeśli korzystają z najnowszej wersji systemu operacyjnego. „Stwarzać zespół Windows 11 Acer wyjaśnił, że zamrożenie może spowodować utratę danych, czasu i produktywności.

Przyczyną awarii laptopa bez wyraźnego powodu jest zwykle Programowanie. Sprzęt rzadko jest przyczyną braku reakcji systemu; On sprzęt komputerowy „Zwykle powoduje to awarię systemu, co skutkuje wyświetleniem niebieskiego ekranu śmierci, a nie zawieszeniem systemu” – stwierdziła firma.

Problemy z pamięcią RAM mogą również powodować zawieszanie się, ale głównym winowajcą jest zwykle oprogramowanie. Albo zbyt wiele programów wymaga zasobów, albo brakuje plików lub są one uszkodzone, albo niektóre programy powodują awarię systemu, powodując zawieszenie kolejki zadań procesora.

Oficjalna premiera systemu Windows 11 odbyła się 5 października 2021 r. (Zdjęcie: Robotina.us)

Może się to wydawać oczywiste, ale jeśli Twój komputer był zablokowany przez jakiś czas, nie ma powodu od razu rozpaczać. W tle może działać aktualizacja lub proces, a system stanie się użyteczny po jego zakończeniu.

W zależności od mocy urządzenia i działającego oprogramowania, zakończenie procesów w tle może zająć różną ilość czasu. Zaleca się poczekać do 15 minut I sprawdź, czy problem sam się rozwiązał.

Chociaż zazwyczaj sprzęt nie jest przyczyną problemu Pulpit ulega awariiSterowniki urządzeń peryferyjnych mogą zostać uszkodzone z różnych powodów. Na początek należy odłączyć mysz i klawiaturę, aby wykluczyć przyczynę problemu.

Następnie odłącz zewnętrzne dyski twarde, a jeśli jest laptop, odłącz zewnętrzne monitory. Jeśli laptop reaguje po odłączeniu urządzenia peryferyjnego, oznacza to, że problem został zidentyfikowany i użytkownik może się na nim skupić: być może rozwiązaniem jest ponowna instalacja sterowników danego urządzenia.

Zawsze warto sprawdzić działanie urządzeń zewnętrznych takich jak mysz. (Odprysk)

Otwórz Menedżera zadań za pomocą kombinacji klawiszy „CTRL+ALT+DEL” I wymuś zamknięcie aplikacji, które nie odpowiadają. Cały system może zostać spowolniony przez pojedynczą aplikację, która nie reaguje, jeśli powoduje blokadę pamięci. Zamknięcie danej aplikacji może przywrócić system do normalnych warunków pracy.

Często wystarczy ponowne uruchomienie systemu, aby przywrócić działanie zawieszonego komputera. Jeśli menu ponownego uruchamiania lub zamykania nie są dostępne, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania komputera przez 5 sekund, aż pojawi się pusty ekran, co oznacza, że ​​komputer został wyłączony. Następnie odczekaj co najmniej 5 sekund przed ponownym naciśnięciem przycisku zasilania Uruchomienie systemu.

Nawet jeśli użytkownik włączył automatyczne aktualizacje, warto sprawdzić, czy dostępna jest nowa wersja systemu.

Nieaktualne sterowniki mogą być przyczyną problemów z systemem Windows 11. Aktualizacje sterowników dla systemu Windows oraz wielu urządzeń, takich jak karty sieciowe, monitory, drukarki i karty graficzne, są automatycznie pobierane i instalowane za pośrednictwem Aktualizacja systemu Windows. Jeśli występują problemy z zawieszaniem się, upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze aktualizacje.

Windows 11 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows opracowana przez firmę Microsoft. (Prasa europejska)

Złośliwe oprogramowanie sprawia, że ​​system jest bardziej podatny na awarie. Wirusy i złośliwe oprogramowanie mogą zużywać duże ilości zasobów systemowych, powodując spadek wydajności i okresowe awarie. Prostym rozwiązaniem w tym przypadku jest przeskanowanie w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń oprogramowania i ich usunięcie. Windows 11 Zawiera funkcje bezpieczeństwa, które można wykorzystać do skanowania i eliminowania potencjalnych zagrożeń. Jeśli szybkie skanowanie wykryje jakiekolwiek problemy, system Windows może zalecić pełne skanowanie.

Kiedy usuwasz aplikacje w systemie Windows 11, czasami niektóre pliki pozostają. Są to tak zwane pliki tymczasowe, które służą do przechowywania niezbędnych danych podczas instalowania lub aktualizowania aplikacji. Jeśli użytkownik usunie aplikację i nie planuje jej ponownej instalacji, aplikacja zostanie usunięta Pliki tymczasowe Resztki jedzenia mogą z czasem zajmować cenne miejsce i pogarszać wydajność systemu. Pliki te należy usunąć.

Nieaktualne lub niezgodne sterowniki karty graficznej mogą powodować awarie systemu Windows 11 podczas grania w gry lub uzyskiwania dostępu do niektórych aplikacji. Jeśli po sprawdzeniu, czy masz najnowsze sterowniki, system nadal się zawiesza, spróbuj zaktualizować sterowniki ręcznie, wykonując następujące kroki:

Karty graficzne mają własną pamięć (zwaną VRAM) i dedykowany procesor graficzny, który wykonuje obliczenia w celu utworzenia obrazów i wyświetlenia ich na ekranie. (Odprysk)

-kliknij ZaczynajOn pisze Administrator urządzenia Następnie wybierz to.

-Kliknij podmenu Karty graficzne.

– Tutaj zobaczysz listę aktualnie zainstalowanych procesorów graficznych.

-Na koniec kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uaktualnij sterownik.

Ta opcja przywraca pulpit do wcześniejszego punktu w czasie, zwanego punktem przywracania systemu. Punkty przywracania są tworzone podczas instalowania nowej aplikacji lub sterownika oraz podczas ręcznego tworzenia punktu przywracania. Proces przywracania nie będzie miał wpływu na pliki osobiste, ale usunie aplikacje, sterowniki i aktualizacje zainstalowane po utworzeniu punktu przywracania.

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiąże problemu zawieszania się systemu Windows 11, ostatecznym rozwiązaniem skierowanym bardziej do zaawansowanych użytkowników jest ponowna instalacja Windows 11 Korzystanie z oryginalnego nośnika instalacyjnego.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *