24-35. Polska żegna się cichym zwycięstwem

Bodela del Monte (Madryt), 28 listopada (EFE). – Reprezentacja Polski pożegnała się z międzynarodowym turniejem dla Hiszpanii spokojnym zwycięstwem, po zwycięstwie nad Słowacją w niedzielę 24-35, w meczu, w którym Polacy narzucili swoje zwycięstwo. Największą skuteczność uzyskuje się przy strzelaniu zewnętrznym.

Właściwie mecz od początku wyglądał tak, jakby zamienił się w zawody strzeleckie, w których Aleksandra Rossak ze strony polskiej i Adriana Holegova ze Słowaczki pokazały swoją siłę z dystansu ponad trzydziestu metrów.

Oczywiście pomogła mu defensywna słabość obu drużyn, które zdawały się zmagać z wysiłkiem trzech meczów z rzędu w ciągu trzech dni i niskim wkładem bramkowym.

Problem, który próbowali rozwiązać zarówno polsko-norweski trener Arne Sinstad, jak i Słowak Pavol Streicher, wprowadzając odpowiednio Monikę Malickiewicz i Adrianę Medvicovą, ledwo przekraczając dziesięć minut gry.

Sztafeta była bardziej udana w przypadku polskiej drużyny, która widziała, jak Maliczkiewicz robił nietrafione przystanki w pierwszych minutach, aby powoli oddalać się od siebie na tablicy wyników, o czym świadczy 14-19, z którym zamknął pierwsze czas.

Różnica, która nie przestała rosnąć w drugiej połowie, w której Polacy dodawali zagranicę, trafiła w powiązania z kluczowym Siloją Matoszykiem, który strzelił trzy gole z rzędu, prawie przywrócił Polakom przewagę do ośmiu bramek (15-23).

Plusem jest to, że reprezentacja Polski z pomocą Matuszka, autora sześciu bramek, mogła dalej się rozwijać, odnosząc zwycięstwo wyraźnie 24-35, co pozwoliło Polsce zająć trzecie miejsce w swoim uczestnictwie w międzynarodowym turnieju dla Hiszpanii. .

karta katalogowa:

24 – Słowacja: Ivantsia; Stefanikova (2), Holejova (5), Dulinova (-), Hudakova (2), Nemethova (3) i Popovcova (2) – wyposażenie podstawowe – Medvedova (ps), Oguntoyova (ps), Rebicova (-), Pocsikova 2 ), Lancz (5, 1p), Bajciova (-), Szarkova (-), Trunkova (-), Bujnochova (-), Bizik (3, 1p) i Bizikova (-)

35 – Bolonia: Płaczek; Balsam (5, 1 pixel), Kobylińska (2), Achruk (3), Rosiak (4), Nocun (2) y Matuszczyk (6) -equipo inicial- Zima (ps), Maliczkiewicz (ps), Zimny ​​( 2) ), Płomińska (-), Gega (-), Górna (2), Wiedkowska (-), Nosek (4), Szarawaga (5) y Roszak (-)

Punktuj co pięć minut: 2-3, 5-7, 6-9, 10-13, 10-15 i 14-19 (połowa czasu) 15-22, 18-23, 21-26, 23-28, 23- 32 24-35 (ostateczna)

Sędziowie: Tania Rodriguez i Lorena Garcia (Hiszpania). Na dwie minuty wykluczyli ze Słowacji Dolinovą i Boshikovą. oraz Rosiak i Nosek dla Polski.

Wypadki: spotkanie odpowiadające trzeciemu i ostatniemu dniu międzynarodowych mistrzostw Hiszpanii, które odbyły się w Pawilonie Felipe VI w Boadilla del Monte (Madryt).