Abaskal spotyka Morawieckiego w Polsce i uważa go za przykład obrony granic i suwerenności narodowej

Odwiedź granicę z Białorusią i wesprzyj działania polskiego rządu „w celu przeciwdziałania stopniowej inwazji na Europę”

Madryt, 29 lat (Europe Press)
Lider Vox, Santiago Abascal, spotkał się w Polsce ze swoim premierem Mateuszem Morawieckim, który dał mu przykład w obronie wolności, obronie granic i suwerenności narodowej.

W towarzystwie posłów Jorge Buxade i Hermanna Tercha Abascal odwiedził przez dwa dni kraj graniczący z Rosją, a także udał się na granicę z Białorusią, by „z pierwszej ręki dowiedzieć się o ich sytuacji po ataku w postaci lawiny migracyjnej, jakiej doświadczyła Polska w listopadzie 2021 r.” .

Podczas spotkania Abascal i Morawiecki rozmawiali o przyszłości Unii Europejskiej „w obliczu globalnego dryfu brukselskich biurokratów, wspólnej ochrony granic i sytuacji wojennej Putina” – poinformował Fox.

„Polska, nasz morawski przyjaciel i sojusznik, jest wzorem w obronie wolności, suwerenności państwa i ochrony granic” – powiedział Abaskal. Morawiecki był obecny w październiku ubiegłego roku na Viva22 organizowanej przez Vox w Madrycie, a także wziął udział w Madryckim Szczycie, spotkaniu „Europejskich Patriotów i Konserwatystów”, które odbyło się w styczniu ubiegłego roku.

Lider Vox spotkał się też z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, by omówić m.in. „przyszłość krajów europejskich czy zamachy na integralność terytorialną Polski”.

„Polska wyznacza alternatywę”
„Hiszpania i wiele krajów zachodnich przechodzi przez bardzo trudną sytuację, a kraje takie jak Polska pokazują nam, że jest nadzieja i wskazują nam drogę alternatywy: polityki, która stawia na pierwszym miejscu interesy obywateli każdego kraju, a na pierwszym miejscu gospodarkę Służąc ludziom i rodzinom, edukacji pozbawionej indoktrynacji, Abascal powiedział: Ludzie, którzy pielęgnują swoje zwyczaje i wartości, bronią granic…”.

Podczas wizyty na granicy z Białorusią lider partii Vox zadenuncjował, że został „napadnięty przez tysiące nielegalnych imigrantów z Afryki i Arabów, wysłanych z Białorusi przez sojuszników Putina”. „Odwiedziliśmy te granice i mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak zachowuje się polski rząd w obliczu stopniowej inwazji na Europę” – podkreślił Abaskal.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.