Co polskie złoto robiło w Banku Anglii i dlaczego zdecydowało się je teraz zwrócić?

Co polskie złoto robiło w Banku Anglii i dlaczego zdecydowało się je teraz zwrócić?

Polska zdecydowała się zwrócić 100 ton złota (niemal połowę swoich rezerw) z Banku Anglii, ale poza tym posunięciem, co robi polskie złoto 1400 kilometrów od Warszawy? Dlaczego rząd zdecydował się teraz go zwrócić? Prawda jest taka, że ​​przypadek Polski nie jest wyjątkowy, jest wiele krajów, które trzymają dużą część swoich rezerw złota w Banku Anglii lub Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, co wiąże się z kosztami ekonomicznymi dla tych krajów. Odpowiedź jest prosta: bezpieczeństwo.

Bank Anglii jest drugim co do wielkości „depozytariuszem” złota na świecie, pierwszym jest Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Od początku XX wieku Bank Anglii (BoE) świadczy usługi przechowywania złota na rzecz banków centralnych i innych rządów. Obecnie Bank Anglii jest w posiadaniu około 400 000 sztabek złota o wartości 100 miliardów funtów (około 116 miliardów euro).

król Bank Anglii chwali się nim na swojej stronie internetowej Posiadając doskonale chronione złoto przez wieki. „Nie ukradli ani jednej sztabki Bank Anglii ma ponad 320 lat historii. To bezpieczeństwo ma swoją cenę. Według mediów specjalizujących się w złocie com.bullionstarKoszt to 3,5 pensa (około czterech eurocentów) za noc za sztabkę złota.

W przypadku Banku Anglii złoto przechowywane w innych krajach nazywane jest „złotem alokowanym” i jest przechowywane w oddzielnych lokalizacjach, dzięki czemu złoto jednego klienta nie jest mylone ze złotem innego klienta. Całe złoto przechowywane w skarbcach Banku Anglii ma postać złota bulionowego Dobra dostawa lub podobny, każdy o wadze około 400 uncji trojańskich (każda uncja troy waży nieco ponad 32 gramy). Szacuje się, że istnieje około 72 banków centralnych, których rezerwy złota są sponsorowane przez Bank Anglii.

Dla tej części Rezerwa Federalna Nowego Jorku, posiada największą ilość złota na świecie (łącząc rezerwacje plus rezerwy USA) i podkreśla w notatce, że tak dużo złota przybyło w czasie II wojny światowej i po niej, ponieważ wiele krajów chciało przechowywać swoje rezerwy złota w bezpiecznym miejscu (co Jest to najbezpieczniejsze miejsce wiodącej potęgi militarnej świata). Ilość złota w skarbcu stale rosła i osiągnęła swój szczyt w 1973 roku. W skarbcu znajdowało się ponad 12 tysięcy ton złota. Od tego czasu aktywność spadła, a skarbiec odnotowuje stopniowy i stały spadek.

Według stanu na 2019 r. w skarbcu znajduje się około 497 000 sztabek złota o łącznej wadze około 6190 ton. Skarbiec jest w stanie utrzymać ten ciężar, ponieważ znajduje się na podłożu skalnym wyspy Manhattan, 80 stóp poniżej poziomu ulicy i 50 stóp poniżej poziomu morza, jak podkreślono w notatce Fed.

Złoto w sztabkach transportowane jest windą z poziomu ulicy do skarbca w piwnicy. Weszliśmy na wideo, lingoci są odpowiedzialni za grupę kontrolującą grupę za jej przedstawicieli: są członkowie indywidualni, którzy wchodzą do Funduszu Federalnego w Nowym Jorku oraz osobisty audytor w Republice Federalnej Nowego Jorku.Nowy Jork. „Te trzy osoby powinny być obecne przy każdym przenoszeniu złota lub otwieraniu skarbca, nawet w celu wymiany żarówki” – stwierdzają eksperci Fed w notatce. „Pomaga to zapewnić właściwą opiekę i maksymalne bezpieczeństwo złota”.

Dlaczego teraz to przywracają?

Oficjalne źródła polskiego rządu broniły, że zwrot stu ton złota w sztabkach przechowywanych dotychczas w Banku Anglii ma na celu pokazanie siły polskiej gospodarki. Polska twierdzi, że ma wystarczającą siłę gospodarczą i militarną, aby strzec i bronić jednego z najcenniejszych aktywów znajdujących się w rezerwach banku centralnego.

Innym ważnym powodem jest Błyskawiczne oszczędzanie tego szlachetnego metalu przez rząd i bank centralny w razie potrzeby. Polityczny dryf Polski w kierunku skrajnego konserwatyzmu i zagrożeń geopolitycznych może w przyszłości doprowadzić do repatriacji tego złota. Przykładowo pod koniec ubiegłego roku rząd Nicolasa Maduro nie był w stanie zwrócić ton złota przechowywanych w Banku Anglii ze względu na odrzucenie przez społeczność międzynarodową nadużyć, których dopuszczał się w kraju.

Sam Narodowy Bank Polski rozumie, że działanie to ma miejsce „jako geograficzna dywersyfikacja aktywów w złocie, która ma na celu ograniczenie ryzyka geopolitycznego, które mogłoby doprowadzić np. do utraty lub ograniczenia dostępu do rezerw złota za granicą”.

Złoto wróciło do Warszawy stanowi około połowy kruszców znajdujących się w posiadaniu Polski w Wielkiej Brytanii, dzisiaj potwierdzono, że… Evie Z Narodowego Banku Polskiego.

Szef tej instytucji Adam Głabiński podkreślił, że „złoto symbolizuje siłę polskiej gospodarki”.

„Milionowe zyski”

Narodowy Bank Polski zapewnia, że ​​repatriacja złota przechowywanego w Banku Anglii może być kontynuowana w nadchodzących miesiącach „jeśli sytuacja będzie sprzyjająca” i uznaje się możliwość uzyskania „milionowych zysków” ze sprzedaży tych monet. Rezerwy, coś, co w tej chwili nie jest brane pod uwagę.

Polska zajmuje obecnie 22. miejsce w rankingu krajów posiadających największe rezerwy złota.

Według Narodowego Banku Polskiego w latach 2018–2019 Warszawa zakupiła 125 ton złota, utrzymując swoje rezerwy na poziomie 228,6 ton, a jego szacunkowa wartość wynosi około 10 miliardów euro.

Instytucje monetarne pozostają jednym z czynników napędzających rynek złota, ponieważ według Światowej Rady Złota wiele banków centralnych (w szczególności Rosja, Chiny i Turcja) znacznie zwiększyło w tym roku zakupy złota w porównaniu z 2018 rokiem.

Cud gospodarczy Polski osiągnął swój szczyt i teraz mogą nastąpić jego skutki

WhatsAppŚwiergotŚwiergotLinkedInWyróżniać sięWyróżniać się

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *