Turyści hiszpańscy zwiększają liczbę przyjazdów do Polski

Turyści hiszpańscy zwiększają liczbę przyjazdów do Polski

Polska ugruntowuje swoją pozycję ważnego kierunku podróży dla turystów z Hiszpanii, którzy w 2013 r. odnotowali niewielki wzrost o 0,8%. Najczęściej odwiedzanymi przez nich miejscami są największe miasta historyczne, przede wszystkim Kraków, a w dalszej kolejności Warszawa, Wrocław, Gdańsk i Poznań. Dwie ostatnie osiągnęły znaczący wzrost o około 16% w porównaniu do roku poprzedniego.

W świetle braku wiedzy o ostatecznym zamknięciu danych za 2013 rok, w pierwszych trzech kwartałach 12,1 miliona Odwiedzane przez turystów zagranicznych PolskaWedług jej danych, o 8% więcej niż w 2012 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kraje Unia Europejska Uformowali się Rynek pierwszego wydania, z 7,7 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 8%. To oni byli głównymi kierowcami Niemcy, Brytania, Francja, Austria, Szwecja, Włochy I HolandiaWszystkie mają dynamikę wzrostu większą niż 1%. Hiszpania Nie jest rejestrowana, bo jej wzrost jest mniejszy niż ten procent – ​​w zeszłym roku było to 0,8%.

Znana jest jednak liczba Hiszpanów, którzy odwiedzili region krakowski, najchętniej odwiedzany przez naszych rodaków. Łącznie turystów z naszego kraju odwiedził tę enklawę – wynika z raportu zleconego przez Małopolska Organizacja Turystyczna.

W 2013 roku region ten otrzymał 2,55 mln turystów zagranicznychturystów, którzy odwiedzili ten kraj, zarówno krajowych, jak i obcokrajowców, stanowiło 27,6%. Na pierwszym miejscu są brytyjskiCo stanowi 20% całości, a następnie Niemcy13,8%. HiszpaniaO 9,3%.

główny Powód podróży Exodus Hiszpanów do Polski jest podobny do motywacji, które kierują ich do innych europejskich destynacji oraz turystyki miejskiej i kulturalnej.

Dla 45,70% gości zagranicznych jest to na ogół pierwszy powód wizyty przemieszczenie Są to kwestie kulturowe. Dla 27,3% jest to wypoczynek, a dla 5,10% turystyka religijna.

Pomimo wzrostu liczby podróżnych międzynarodowych przybywających, nie ma Niższe średnie wydatki, w tym hiszpański. Większość z nich zdecydowała się tam pozostać Obiekty inne niż hotelowe. 47,18% wybrało te przestrzenie, aby się nimi cieszyć wakacjeW porównaniu do 54,69% w 2012 r., podczas gdy 40,75% zdecydowało się na korzystanie Domy dla turystów, MieszkanieLeasing pokój z łóżkiem Również Domy pielgrzymów. W 2012 roku odsetek ten osiągnął poziom 32,40%.

Zaangażowanie w tańsze mieszkania Obniżone zakwaterowanie Spowodować spadek Średnie wydatki na turystę, co stanowiło około 215 euro.

Nowe połączenia

Z drugiej strony w tym roku będzie ich więcej Bezpośrednia łączność lotnicza Na sezon letni pomiędzy Hiszpanią a Polską, dzięki nowym rejsom, które będzie realizować tania linia lotnicza norweski. Ta firma będzie miała częstotliwości do Warszawy z Madryt, Barcelona I malaga.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *