Acciona Energía podtrzymuje plany pierwszej oferty publicznej i podwoi swój portfel energii odnawialnej do 20 gigawatów do 2025 roku.

Powiązane wiadomości

„Znajdujemy się w chwili niepokoju, z nowymi celami społecznymi i środowiskowymi oraz zarządzaniem, oprócz walki ze zmianami klimatycznymi, a Akiona jest pionierem i pionierem tej zmiany” – powiedział. Jose Manuel Intercanales, Dyrektor generalny Acciona, Na „rynku kapitałowym” Acciona Energy. Podczas pokazu potwierdził, że kontynuują jednak IPO Historia nie potwierdza.

W tym celu wskazał, że są oni nie tylko największymi światowymi liderami w rozwoju odnawialnych źródeł energii, ale także planują podwoić swoje energie, Z obecnych 10,7 gigawatów do około 20 gigawatów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Jedna połowa to PV, a druga będzie wiatrAle nie tracimy z oczu innych technologii. „Z tej energii 3 GW jest już w trakcie budowy, 6,3 GW zapewnia dobrą widoczność, a 9,8 GW jest w zaawansowanym stadium rozwoju.

„Nie jesteśmy nowi w branży, jesteśmy pionierami” – powiedział. Raphael Matteo Prezes Acciona Energía.

„ Jesteśmy obecni w 16 krajach, głównie w Stanach Zjednoczonych od 18 lat, Australii (16), RPA (7) czy Meksyku (12), we wszystkich technologiach odnawialnych, a więc neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, z wieloma innowacyjnymi projekty, – wśród Sztuki, która ma tę przewagę, że jako pierwsza tworzy modele biznesowe. ”

Nowe modele biznesowe

Jej celem jest coroczny wzrost o 13% do 2025 r., Choć uznaje, że jego aktywa będą ukierunkowane na rozwój Energia wiatrowa i fotowoltaiczna na lądziePlanują otworzyć nowy biznes, np Hybrydyzacja zielonego wodoru, pływająca fotowoltaika, morska energia wiatrowa lub magazynowanie przy użyciu akumulatorów litowo-jonowych.

W zdarzeniu w którym Pływające pv, Mają nadzieję, że uruchomią w Hiszpanii 16 projektów na kwotę 900 milionów i uważają, że jest to szczególnie interesujące i opłacalne. „Właśnie otworzyliśmy pierwszy zakład w Estremadurze, z ostatecznym wprowadzeniem na rynek, ponieważ rozumiemy, że jest to technologia z dużym potencjałem, zwłaszcza dla Acciona Energía, ponieważ mamy flotę hydrauliczną, z której możemy czerpać korzyści ”.

W przypadku zielonego wodoru firma spodziewa się uzyskać 0,5 GW w elektrolizerze, zwłaszcza w Hiszpanii. W rzeczywistości mają zamiar uruchomić edo Projekt przemysłowy Moc zielonego wodoru Na Majorka Wraz z Enagásem, Instytutem Dywersyfikacji Energii i Oszczędności (IDAE) oraz Cemex, właścicielem gruntu, na którym to nastąpi.

Projekt pozwoli na promocję wielu przypadków wykorzystania zielonego wodoru do usuwania węgla z Balearów. Zwracają uwagę firmy: „Nasze zaangażowanie w branżę odzwierciedla zaangażowanie Acciony w projekty transformacyjne, które już są pionierami w zakresie skutecznej i innowacyjnej dekarbonizacji”.

Zarezerwowali również część na projekty generacji rozproszonej, które postrzegają jako rynek, który prawdopodobnie będzie się rozwijał w nadchodzących latach.

„Na cały ten rozwój przeznaczymy 9 gigawatów na przejęcia, które mogą uzupełnić planowany rozwój i nasz plan rozwoju dzięki solidnemu bilansowi na pierwszą ofertę publiczną”.

Morskie wiatry w Hiszpanii

W przypadku morskiej energetyki wiatrowej Acciona Energía zauważa: „Widzimy bardzo ważne możliwości. W ostatnich latach nie był to priorytet, ale od 2000 roku jesteśmy aktywni w projektach badawczo-rozwojowych”.

Potwierdzili, że wezmą udział w aukcji, którą Polska uruchomi w tym roku. „To plan o mocy 12 gigawatów, obejmujący projekty zlokalizowane w różnych częściach Morza Bałtyckiego, dlatego przygotowujemy wnioski i mamy nadzieję, że będziemy w nich uczestniczyć” – powiedzieli.

Ale jeśli chodzi o wiatry przybrzeżne, chcą też być w Portugalii i „zwiedzać Półwysep Iberyjski na Wyspach Kanaryjskich”. Aby to zrobić, nawiązali współpracę z Infrastructure Acciona s Nordex W rozwoju turbin wiatrowych na płytkich wodach, co pozwala im „obniżyć koszty”. W tej chwili ma prototyp o mocy 5 MW, który „wyznacza początek wszystkiego, co można dalej badać”.

Uzyskali również patent w Hiszpanii, Japonii, Korei Południowej i Kanadzie, na pływający morski system wiatrowy Argo. „Pozwala na zainstalowanie turbin wiatrowych na ziemi i przetransportowanie ich na miejsce docelowe”.

Przechowywanie baterii

Na koniec zainwestujesz również w Przechowywanie z bateriami litowo-jonowymi, Co dałoby w sumie 2 gigawaty. „Konieczne jest zintegrowanie odnawialnych źródeł energii z siecią elektroenergetyczną. Pracujemy z nim Akumulatory litowo-jonowe i mamy kilka modeli hybrydyzujących z wiatrem i fotowoltaiką”.

Entrecanales podsumowuje: „Acciona była firmą, która najszybciej dostosowała się do nowych zmian korporacyjnych w zakresie luk, przejrzystości i odrzucenia indywidualnych poszukiwań bogactwa”. Niektóre z celów, nad którymi pracowali od 20 lat, dzięki czemu firma budowlana jest uznawana za pioniera na całym świecie. „Zostaliśmy uznani za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie”.

„Jesteśmy trochę firmą rodzinną, dlatego myślimy długoterminowo, ponieważ między pokoleniami mamy wspólny cel”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *