Amerykański panel stwierdził, że badania przesiewowe w kierunku raka piersi powinny rozpocząć się w wieku 40 lat

Amerykański panel stwierdził, że badania przesiewowe w kierunku raka piersi powinny rozpocząć się w wieku 40 lat

Lekarze używają mammografii do sprawdzania kobiecych piersi pod kątem raka piersi.

Hannibal Hanschke | dpa | Sojusz obrazu | Getty Images

Większość kobiet powinna poddawać się badaniu przesiewowemu w kierunku raka piersi co dwa lata, począwszy od 40 roku życia, dekadę wcześniej niż wcześniej zalecano projekt wytycznych Wydany we wtorek przez A Zarząd dotowany przez rząd od ekspertów.

Amerykańska grupa zadaniowa ds. usług prewencyjnych stwierdziła, że ​​jej nowe wytyczne mogą uratować o 19% więcej istnień ludzkich.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych występuje około 264 000 przypadków raka piersi zdiagnozowane u kobiet i około 2400 u mężczyzn, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention. Każdego roku w Stanach Zjednoczonych z powodu tej choroby umiera około 42 000 kobiet i 500 mężczyzn.

Badania przesiewowe w kierunku raka piersi zwykle obejmują mammografię, czyli prześwietlenie piersi.

Wytyczne komisji mają zastosowanie do kobiet interpłciowych i wszystkich innych osób, którym przy urodzeniu przypisano płeć żeńską, a które są w grupie pośredniego ryzyka zachorowania na raka piersi. Nie dotyczy osób z grupy wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi, w tym osób z rodzinną historią choroby.

Zalecenia amerykańskiej grupy zadaniowej ds. usług prewencyjnych są zwykle szeroko stosowane w Stanach Zjednoczonych drużyna poprzednia dyrektywaostatnio zaktualizowany w 2016 r., sugerował, aby kobiety rozpoczynały badania przesiewowe co dwa lata w wieku 50 lat.

Wytyczne te mówią również, że kobiety po czterdziestce mogą porozmawiać ze swoimi lekarzami o poddaniu się badaniom przesiewowym, zwłaszcza jeśli mają rodzinną historię raka piersi.

W tym czasie komisja zmartwiony że wcześniejsze badania mogą prowadzić do niepotrzebnego leczenia młodszych kobiet, w tym biopsji, które okazały się negatywne. A biopsja Jest to próbka tkanki pobrana z organizmu, która jest badana pod kątem choroby, takiej jak rak.

Ale panel stwierdził, że zmienił te wytyczne z powodu „nowej i bardziej wszechstronnej nauki” na temat raka piersi u osób poniżej 50 roku życia, powiedziała w wytycznych dr Carol Mangioni, była przewodnicząca amerykańskiej grupy zadaniowej ds. usług prewencyjnych.

Częstość występowania raka piersi wśród kobiet w wieku od 40 do 49 lat wzrastała średnio o 2 proc. Narodowy Instytut Raka.

Komisja stwierdziła, że ​​nowe wytyczne mają również na celu zmniejszenie dysproporcji we wskaźnikach śmiertelności z powodu raka piersi między czarnymi i białymi kobietami.

czarne kobiety 40% bardziej prawdopodobne umierać z powodu chorób częściej niż ich biali odpowiednicy i „częściej rozwijać śmiertelne nowotwory w młodszym wieku” – czytamy w wytycznych zespołu.

Komitet wezwał „pilnie” do dalszych badań nad tym, jak wyeliminować tę rozbieżność.

„Zapewnienie, że czarnoskóre kobiety rozpoczną badania przesiewowe w wieku 40 lat, jest ważnym pierwszym krokiem, ale nie wystarczy, aby zmniejszyć różnice zdrowotne, z którymi mamy do czynienia w odniesieniu do raka piersi” – powiedziała dr Wanda Nicholson, wiceprzewodnicząca komisji, w wytycznych .

Inne grupy medyczne, m.in Amerykańskie Kolegium Radiologii i Amerykańskie Towarzystwo NowotworoweJuż teraz zalecam coroczne badania przesiewowe w kierunku raka piersi przed 50 rokiem życia.

Prawie 60% kobiet jest w wieku od 40 do 49 lat wspomniany Miały mammografię w ciągu ostatnich dwóch lat w 2019 r., zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *