Amerykańskie gimnastyczki zgadzają się zapłacić 380 milionów dolarów za nadużycia lekarza

Waszyngton, 13 grudnia (EFE). Setki amerykańskich gimnastyków, które były wykorzystywane przez Larry’ego Nassara, który był lekarzem reprezentacji narodowej, osiągnęły w poniedziałek umowę prawną z federacją i Komitetem Olimpijskim w wysokości 380 milionów dolarów ze Stanów Zjednoczonych. Odszkodowanie dla ofiar.

Treść porozumienia między gimnastyczkami z jednej strony a US Gymnastics (Union), Komitetem Olimpijsko-Paraolimpijskim USA i ich towarzystwami ubezpieczeniowymi z drugiej strony była znana na rozprawie w sądzie upadłościowym Okręgu Południowego z Indiany.

To jedna z największych sum osiągniętych w tego rodzaju porozumieniu na rekompensaty dla ofiar wykorzystywania seksualnego i setki gimnastyków, w tym gwiazdy tego sportu, takie jak Simon Biles, McKayla Maroney i Ali Raisman.

Jedna z ofiar nadużyć, Rachel Denhalander, stwierdziła na swoim koncie na Twitterze, że wraz z tą umową ten „rozdział” dobiega końca.

„Teraz może rozpocząć się poważna praca nad naprawą i odbudową. To, czy nastąpi sprawiedliwość i nastąpi zmiana, zależy od tego, co stanie się dalej” – napisał na Twitterze.

Denhalander powiedział, że jest „dumny” z podjętych zobowiązań, które wykraczają poza finansowy aspekt tej umowy.

Zgodnie z tym porozumieniem, ubezpieczyciele USA Gymnastics i Paraolimpic zapłacą większość z 380 milionów dolarów, chociaż druga organizacja zgodziła się zapłacić z własnej kieszeni 34 miliony dolarów i udzieli federacji pożyczki w wysokości 6 milionów dolarów.

Stanowi to wyraźną zmianę stanowiska komisji, która w przeszłości argumentowała, że ​​nie jest odpowiedzialna za zbrodnie Nassara i że nie powinien występować w powiązanych z nim procesach sądowych, ponieważ lekarz nie był zatrudniony przez Komitet Olimpijski.

USA Gymnastics ogłosiło upadłość w 2018 roku, w tym samym roku Nassar został skazany na dożywocie.

The New York Times wyjaśnił, że porozumienie pomoże federacji wyjść z bankructwa jej nowych przywódców, a także zakończyć lawinę procesów sądowych, przed którymi stoi, i powstrzymać proces zainicjowany przez Komitet Olimpijski w celu cofnięcia certyfikacji organizacji olimpijskiej.

Nassar, który znęcał się nad ponad 330 młodymi mężczyznami, odsiaduje wyrok od 40 do 175 lat, oprócz 60-letniego wyroku za pornografię dziecięcą, co jest skutecznym wyrokiem dożywocia.

Lekarz otrzymał wyroki od grudnia 2017 r. do lutego 2018 r. w procesach, które zbiegły się z wybuchem ruchu #MeToo.

Osiągnięcie porozumienia ogłoszonego w poniedziałek zajęło ponad trzy lata; Czas, w którym niektóre z najsłynniejszych gimnastyków otwarcie krytykowały USA, gimnastykę, Komitet Olimpijski i Paraolimpijski USA w wywiadach, mediach społecznościowych, a nawet podczas przesłuchania przed Senatem USA.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.