Analiza DNA ujawniła tożsamość tajemniczych skamieniałości znalezionych w chińskiej jaskini

Analiza DNA ujawniła tożsamość tajemniczych skamieniałości znalezionych w chińskiej jaskini

Zapisz się na biuletyn CNN Wonder Theory. Eksploruj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Według nowego badania tajemnica ludzkich skamielin znalezionych w jaskini w Chinach została rozwiązana dzięki sekwencjonowaniu DNA, co rzuca światło na przodków pierwszych Amerykanów.

W 1989 roku w jaskini w chińskiej prowincji Yunnan w południowo-zachodniej części kraju znaleziono kość udową i część czaszki.

Datowanie radiowęglowe przeprowadzone w 2008 roku na osadach, w których znaleziono skamieliny, sugeruje, że mają one około 14 000 lat – co oznacza, że ​​pochodzi z okresu, w którym Homo sapiens (współczesny człowiek) migrował do wielu części świata.

Jednak prymitywne cechy kości niepokoiły naukowców, którzy zastanawiali się, do jakiego rodzaju człowieka należą te skamieliny.

Kształt czaszki przypomina neandertalczyków – starożytną grupę ludzką, która zniknęła około 40 000 lat temu – i wydaje się, że mózg byłby mniejszy niż u współczesnych ludzi.

W rezultacie niektórzy eksperci od ewolucji człowieka sądzili, że czaszka mogła należeć do hybrydowej grupy starożytnych i współczesnych ludzi lub być może do nieznanego wcześniej gatunku ludzkiego, który współistniał z naszym. Naukowcy nadali grupie nazwę Red Deer People od nazwy jaskini, w której znaleziono szczątki.

Teraz chińscy naukowcy wyekstrahowali materiał genetyczny z czapeczki czaszki i zsekwencjonowali DNA. Odkryli, że czaszka należała do samicy, prawdopodobnie bezpośredniego przodka człowieka – członka Homo sapiens. sapiens – nie nieznany wcześniej typ istoty ludzkiej.

„Starożytna technologia DNA to naprawdę potężne narzędzie” – powiedział Ping Su, profesor w Instytucie Zoologii w Kunming. w Chińskiej Akademii Nauk w Yunnan, którzy brali udział w badaniach, powiedział w komunikacie prasowym. „To mówi nam dobitnie, że mieszkańcy jaskini Red Deer byli współczesnymi ludźmi, a nie starożytnymi gatunkami, takimi jak neandertalczycy czy denisowianie, pomimo ich niezwykłych cech morfologicznych”.

Su i współpracownicy dzielą się swoimi odkryciami w badaniu opublikowanym w czwartek w czasopiśmie Current Biology. Ich analiza genomu ujawniła, do którego osobnika należały kości Mieli poziomy pochodzenia neandertalskiego i denisowian, które były podobne do tych u współczesnych ludzi – co wskazuje, że nie byli częścią hybrydowej grupy, która się ze sobą krzyżowała.

DNA denisowian, mało zrozumianej grupy starożytnych ludzi, i neandertalczyków żyje dzisiaj w niektórych ludziach. Dzieje się tak, ponieważ dawno temu nasi przodkowie Homo sapiens zetknęli się z tymi grupami, gdy rozprzestrzeniły się po całym świecie i rozmnażały się z nimi.

Naukowcy porównali genomy wyekstrahowane ze starożytnego DNA z genomami innych ludzi z całego świata – zarówno współczesnych, jak i starożytnych.

Odkryli, że kości należały do ​​osoby, która była blisko spokrewniona z pochodzeniem rdzennych Amerykanów w Azji Wschodniej. Naukowcy uważają, że ta grupa ludzi udała się na północ na Syberię, a następnie przekroczyła Cieśninę Beringa, aby stać się jednymi z pierwszych Amerykanów.

„Jego genom wypełnia naprawdę ważną brakującą część ogólnej historii o tym, jak ludzie dotarli do obu Ameryk. Duża część pracy skupiła się na innej gałęzi pochodzenia rdzennych Amerykanów – Syberyjczykach – ale niewiele było wiadomo do czasu tego artykułu o Wschodzie. Azjatyccy przodkowie rdzennych Amerykanów. To naprawdę ważne Zrozumieć tę gałąź, ponieważ reprezentuje większość przodków rdzennych Amerykanów!” Jennifer Ruff, genetyk i antropolog z University of Kansas i autorka „Pochodzenia: Genetyczna historia Ameryki, ” powiedział przez e-mail.

„Uważam, że ich wyniki są bardzo wiarygodne i interesujące. Wciąż staramy się ustalić położenie geograficzne populacji, które można natychmiast prześledzić do przodków Pierwszych Ludów, ale ten artykuł daje nam dodatkowe wskazówki” – dodał Raff, który nie był zaangażowanych w badania.

To artystyczna wizja mieszkańców jaskini jelenia, którzy żyli w Yunnan w Chinach, około 14 000 lat temu.

Ale co wyjaśnia niezwykłe cechy morfologiczne szczątków?

Naukowcy opisali genom jako „małe pokrycie”, co oznacza, że ​​nie zawiera wystarczająco dużo szczegółów, aby wyjaśnić, dlaczego kości różnią się od Współczesne ludzkie szkielety. Kwaśna gleba i ciepłe, wilgotne warunki, w których znaleziono czaszkę, oznaczały, że naukowcom udało się odzyskać jedynie 11,3% genomu. Po raz pierwszy zsekwencjonowano DNA z ludzkiej skamieniałości znalezionej w południowych Chinach.

Badanie wykazało, że osoba, do której należą kości Charakteryzował się dużą różnorodnością genetyczną, co sugeruje, że w późnej epoce kamienia w Azji Południowo-Wschodniej musiały współistnieć wiele różnych linii rodowych wczesnych współczesnych ludzi. Badanie sugerowało, że być może obszar ten był schronieniem podczas szczytu epoki lodowcowej.

Darren Cornu, pracownik naukowy w Australian Museum Research Institute w Sydney, powiedział, że w 2012 roku opublikował a Pierwsza międzynarodowa praca naukowa na temat skamieniałościktóry opisał jako posiadający „bardzo sztywną anatomię”.

Znam te skamieliny lepiej niż ktokolwiek inny. Cornu, który nie był zaangażowany w najnowsze badanie, powiedział w e-mailu:

„Jak to naprawić? Być może anatomiczny kształt ludzi w przeszłości – przez długi czas – był bardzo elastyczny i reagował na środowisko i styl życia tych wczesnych ludzi. Być może to coś, co straciliśmy, odkąd zaczęliśmy uprawiać ziemię. ”

Analiza genomu Red Deer Cave może również pomóc w zbudowaniu pełniejszego obrazu starożytnych ludzi w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej – ekscytującym miejscu dla paleontologów.

To tam znaleziono jedne z najstarszych na świecie dzieł sztuki jaskiniowej i zagadkowe starożytne szczątki ludzkie, takie jak Hobbici z Flores w Indonezji A Dragon Man w północnych Chinach, został odkryty. w przeciwnym razie Odkrycia rzucają światło na tajemniczych denisowian.

Następnie chiński zespół ma nadzieję znaleźć dodatkowe wsparcie dla swoich odkryć poprzez sekwencjonowanie starożytnego ludzkiego DNA przy użyciu skamielin z Azji Południowo-Wschodniej, zwłaszcza tych, które poprzedzają ludność Czerwonej Jaskini.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.