Anglia podchodzi do Kataru World Cup 2022 ze zwycięstwem, a Włochy cierpią ze Szwajcarią

Londyn, Anglia.

Anglia zrobiła półfinałowy krok, aby dotrzeć do Kataru World Cup 2022, pokonując Albanię (5:0) z gwiazdą Harry Kane, podczas gdy Włochy zremisowały ze Szwajcarią przez długi czas (1:1), pozwalając im polegać na sobie. ostatni dzień meczu dzięki lepszej różnicy bramek w porównaniu z drużyną Szwajcarów.

Tylko cud mógł uniemożliwić zespołowi kierowanemu przez Garetha Southgate’a przypieczętowanie bezpośredniego biletu na Mistrzostwa Świata w poniedziałek. Prowadzą grupę A trzema punktami od Polski i mają różnicę bramek od +26 do +20 od rywala. To również zamknęłoby etap przed ponad przeciętną selekcją dla San Marino, które przegrało dziewięć meczów i wyrównało 1:36.

Anglia w pierwszej tercji źle potraktowała Albanię hat-trickiem Harry’ego Kane’a (18. minuta, 33. i 47. minuta) oraz Harry’ego Maguire’a i Jordana Hendersona (28. minuta). Nie potrzebował więcej dla grupy Three Lions.

LEWANDOWSKI Dwójka

Polska pozostaje z tymi kilkoma opcjami. Możesz już pomyśleć o play-offach, patrząc na kształt stołu. Pokonał Andorę u siebie, która zostawił go w tyle po 20 sekundach z powodu prostego czerwonego widzianego przez Ricarda Fernandeza za łokieć do pełnego Glicka, gdy walczył o piłkę powietrzną w pierwszym meczu meczu.

Drużynie prowadzonej przez Portugalczyka Paulo Sousę było łatwo. Robert Lewandowski podpisał dublet (AD 5 i 73). Kamel Josuyak (L 11) i Arcadius Melek (47+) wykończyli Andorę, która uratowała honory przez Marca Vallesa (M 45).

Z jakąkolwiek opcją play-off pożegnały się Węgry, mimo wygranej 4:0 z San Marino po deblu Dominica Zuboszlaia, a także Albania.

Cierpienie na Azuru

Włochy zachowują pewną inicjatywę w grupie C, ale niepokonanie Szwajcarii na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie oznacza, że ​​muszą pokonać Irlandię Północną w Belfaście, ponieważ szwajcarska drużyna nie wygrywa o kolejne dwie w Lucernie z Bułgarią. Jeśli skończy się to równo na punktach i golach, to tymi, którzy przypieczętują bezpośrednie podanie do Kataru, będą ludzie Murata Yakina.

Sylvain Widmer w 11. minucie nagrodził znakomitą grę Szwajcarii, ale mistrzowie Europy w końcu odpowiedzieli i zdobyli strzał głową Giovanniego Di Lorenzo z rzutu wolnego (36), gdy kiepsko wystartował z Janem Sommerem.

A Jorginho zwyciężył na swoim miejscu po tym, jak angielski sędzia Anthony Taylor, który po raz kolejny wzbudził kontrowersje, rzucił karę po przerwaniu meczu i wyjeździe na VAR. Dwie minuty przed końcem i specjalista, taki jak Włoch Brazylijczyk, zmarnował okazję, posyłając piłkę szeroko. Andy Zecheri od razu miał opcję wygranej dla Szwajcarii, ale to też się nie opłaciło, a stoliki opuściły podanie i playoff kosztem ostatniego dnia.

Jorginho posłał piłkę nad bramką Szwajcarów.

Ponieważ Dania jest już zakwalifikowana, grupa F pozostaje do rozstrzygnięcia przez drużynę, która rozegra powtórkę. I to będzie Szkocja po pokonaniu Mołdawii 0-2 po dwóch bramkach Nathana Pattersona (38 minut) i Che Adamsa (65. minuta). Bramkarz Craig Gordon również zablokował rzut karny tuż po zakończeniu lokalnej Raty.

Austria zdołała pokonać Izrael 4-2, wracając dwukrotnie. Drużyna z Madrytu David Alaba nie pojawi się w Pucharze Świata. Marko Arnautovic z rzutu karnego (51. minuta), Louis Schaub (62. i 72. m) oraz Marcel Sabitzer (84. m) zapewnili zwycięstwo podopiecznym Franco Vody.

Dania w nieistotnym „regionalnym” pojedynku pokonała Wyspy Owcze 3:1 na Barken w Kopenhadze. Andreas Skov Olsen, Jakob Braun Larsen i Joachim Mehli zdobyli zwycięstwo „czerwonym dynamitem” w większości meczów, chociaż stracił w tym momencie pierwszego gola, Clement Olsen strzelił go na minutę przed końcem.