Anglia vs. Polska: Polska Federacja wyklucza rasistowską akcję Kamila Celika wobec Kyle’a Walkera w meczu eliminacyjnym | Wideo | NCZD | Razem Sport

Kwalifikacje Kataru 2022 w Europie wciąż trwają, a w ubiegłą środę wystąpił problem podczas meczu Anglii z Anglią. Polska. Kilka sekund przed przerwą polski Kamil Glick wystąpił w dyskusji z Anglikiem Kyle Walkerem, który początkowo został zaatakowany werbalnie, a następnie miał kontakt fizyczny.

Wydawało się, że problem nie przytrafił się majorowi, ale chwilę później rozpoczęła się kolejna kłótnia, mimo że Harry Maguire i Glick są głównymi bohaterami, a gracze skończyli. Angielscy piłkarze zareagowali na rasistowski akt przeciwko Walkerowi, choć z Polski zaprzeczyli takiej możliwości.

PZPN zaprzeczył oskarżeniu, tłumacząc, że dyskusja była normalna, bo to by się działo w każdym meczu o wysokiej intensywności. „Rozmawialiśmy z naszymi graczami, którzy całkowicie zaprzeczyli istnieniu rasizmu. Emocje były bardzo wysokie. Było trochę scrambling rzutów wolnych, ale żadnego rasizmuRzecznik wspomnianego podmiotu Jacob Kwiatkowski powiedział Sky Sports.

Jednak FIFA nie zignoruje sprawy i potwierdziła, że ​​zostanie wszczęte dochodzenie w sprawie tego, co się stało. „Analizujemy oficjalne relacje z meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata. Odpowiednie informacje zostaną ocenione przez organy dyscyplinarne w celu określenia dalszych kroków.’, ujawnili.

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate powiedział na konferencji prasowej:Dowiedzą się wszystkiego, co wydarzyło się na boisku, a gdy będą mieli więcej informacji, powiadomią opinię publiczną„.

Jaka jest Anglia i Polska w kwalifikacjach?

W pierwszej grupie eliminacji Kataru 2022 w Europie drużyna Anglii prowadzi z 16 punktami, podczas gdy Polska jest na trzecim miejscu z 11 punktami. Na razie Anglicy zakwalifikują się bezpośrednio, a Polacy będą musieli zająć drugie miejsce w kwalifikacjach z Albanii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *