Apple Car wejdzie na piąty poziom autonomii

Trudno sobie przypomnieć, kiedy rozmawialiśmy o Apple Car, projekt samochodu sygnowany przez tych z Cupertino, który według przecieków przeszedł wiele zmian na przestrzeni lat. Na przykład na początku zeszłego roku zasugerowano, że Apple będzie współpracować z Hyundai MotorsA wkrótce potem Zarejestruj się na platformie E-GMP Od tego producenta jako podstawa samochodu Apple. A potem, po kilku miesiącach ciszy, pojawiły się nowe plotki Skierowany przy tej okazji do Toyoty.

Innymi słowy, Było wiele plotek, a także te wszystkie plotki, które nadejdąAle jak zwykle w marce na pewno nie pozostawimy większych wątpliwości, dopóki Apple Car nie stanie się oficjalny… Dopóki projekt nie został ostatecznie anulowany, kolejna opcja, której nie należy wykluczać, choć na ten moment nie ma w tym żadnych oznak szacunek. Poufność zawsze była jedną z mocnych stron Apple, więc zarządzają nią z wielką umiejętnością.

Istnieją jednak wspólne punkty między plotkami a przeciekami. W związku z tym, kilka miesięcy temu powiedzieliśmy wam, że plany na Apple Car będą miały miejsce, ponieważ będzie całkowicie autonomiczny (Poziom 5) Odkąd trafił na rynek. Bardzo ambitny zakład, pamiętajmy o tym Tesla oferuje obecnie poziom 2, chociaż Elon Musk ogłosił tego lata poziom 3 A jak już wiesz lub zakładasz, dotarcie do poziomów 4 i 5 będzie bardzo skomplikowane.

Jednak nowy przeciek wskazuje, że możemy to zrobić Czytaj dalej dla MacPlotkigdzie mówią nam, że plany Cupertino będą takie Że Apple Car nie ma kierownicy ani pedałów, ma fotele skierowane w przód i duże ekrany. Innymi słowy, wrażenia z jazdy całkowicie znikną, zamieniając samochód w kabinę dla wielu pasażerów, którzy muszą po prostu powiedzieć samochodowi, dokąd chcą jechać i pozwolić sobie na jazdę.

Jeśli o tym pomyślimy, To ma sens, że Apple zdecydowało się przejść na poziom 5 autonomii przed długo oczekiwanym wprowadzeniem na rynek Apple Car. Jeśli historia firmy Apple czegoś nas uczy, to tego, że jej specjalnością nie jest pierwsze wejście na rynek, ale robienie tego w naprawdę niszczycielski sposób. W przeszłości widzieliśmy już, jak wchodził w sektor odtwarzaczy mp3 z iPodem, w sektor mobilny z iPhonem, w sektor smartwatch z Apple Watch… lista jest nieskończona, więc w tym przypadku obstawianie poziomu 5 byłby kolejnym krokiem w tym kierunku.

Zła wiadomość dla tych, którzy czekają na przybycie Apple Car, jest taka: Może to znacznie opóźnić. O pojazdach samojezdnych mówimy od prawie 10 lat i wygląda na to, że teraz zobaczymy pierwsze systemy z autonomią na poziomie 3, a pamiętajmy, że na poziomie 3 nadal konieczna jest interwencja ludzkiego kierowcy. Chociaż śledztwa znacznie przyspieszają, wszystko wskazuje na to, że na urzeczywistnienie tego trzeba jeszcze poczekać kilka lat.

Niektóre prognozy wskazują, że rok 2025 to rok pojawienia się samochodu Apple. Czy ci z Cupertino będą w stanie zakończyć rozwój technologii autonomicznej jazdy od teraz? Dziś nie da się poznać całkowicie, bo nie znamy jego aktualnego stanu. Ale nawet zakładając, że nadąża za Teslą, jedną z najbardziej przyszłościowych firm na rynku, trzy lata wydają się trochę za mało. Nie niemożliwe, ale bardzo trudne.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.