Apple Glass i Apple View: Co wiemy o okularach rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości firmy Apple

Według analityków Apple View i Apple Glass trafią do sprzedaży w latach 2022-2025

Jose Carlos Castillo

Wśród przyszłych projektów Apple te, które nie przechodzą przez smartfony, zegarki czy tablety, budzą największe oczekiwania. Porozmawiaj o opóźnieniu
niezależny samochód O kłującym jabłku, ale także o kilku filiżankach, o których krąży niewiele plotek.

Chociaż zamiennie określane jako „Apple Glass”, mówimy o dwóch różnych urządzeniach. Z drugiej strony zaprosił widza wirtualnej rzeczywistości do konkurowania z takimi rozwiązaniami jak:
Dążenie do celu; Z drugiej strony okulary w ścisłym tego słowa znaczeniu są zaprojektowane tak, aby wykorzystywać technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Aby uniknąć nieporozumień, pierwsze narzędzie będziemy nazywać „
pokaz jabłek(nazwa, którą niektórzy analitycy już przekazali), kilka szczegółów właśnie ujawniono. Informacje potwierdzają, że widz zintegruje łącznie 14 kamer, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Pierwsza z nich rejestruje ruchy użytkownika, podczas gdy druga rejestruje ich mimikę, aby przenieść je do cyfrowego awatara.

Projekt koncepcyjny zestawu słuchawkowego Apple VR.

Apple będzie dążyć do odtworzenia doświadczenia Memoji, animowanego dzięki systemowi TrueDepth iPhone’a X, który będzie miał praktyczne zastosowanie w organizowaniu wirtualnych spotkań. Jednak nie oczekuje się, że Apple View wpłynie na sektor gier wideo: mówi się, że możemy go kontrolować tylko rękami, ponieważ nie oczekuje się żadnej kontroli.

Następnie kilku ekspertów zastanawia się, czy widz ma wystarczająco dużo funkcji, aby zaimponować użytkownikom. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że cena premiery jest w zasięgu najbogatszych kieszeni. Tak czy inaczej, utalentowany Jonathan Ive (który odszedł z Apple w 2019 roku) nadal był zaangażowany w projekt, aby upewnić się, że jego projekt przekonuje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jedną z jego najmocniejszych decyzji wydaje się być włączenie zewnętrznej baterii przymocowanej do kasku kablem, którą będziemy nosić w kieszeni czy coś; Wszystko po to, aby zmniejszyć wagę urządzenia.

Pozostałe komponenty (takie jak podobno chip M2) zostaną zintegrowane z urządzeniem, aby zapewnić maksymalną autonomię. Zobaczymy, jak połączy się z naszym iPhonem i czy będzie miał własny sklep z aplikacjami, który urzeczywistnia jego wiele możliwości, o czym nie dowiemy się do 2023 roku.

Apple przywraca nieudane Google Glass

Google Glass, okulary rozszerzonej rzeczywistości wprowadzone przez giganta internetowego w 2012 roku, wywołały ogromne zamieszanie (o naruszenie prywatności, które mogą ze sobą nieść). Jedną z jego głównych funkcji było tajne nagrywanie filmów.

Podobną koncepcję, choć zredukowaną, można zobaczyć później w narzędziach takich jak:
Oferty Snapchata lub nowsze
Opowieści o Ray Banach (Bramka). Generalnie to Apple odbuduje ambicje filii Alphabet: nosząc okulary nałoży interfejs na nasze otoczenie, wzbogacając je o informacje. Na przykład będziemy chodzić ulicą będąc napadnięci przez powiadomienia o wiadomościach, informacje o mijanych miejscach czy wskazówki dojazdu do celu.

Chodzi o to, aby zrezygnować z naszego iPhone’a w przypadku wszelkiego rodzaju zapytań, aby nie przeszkadzać w naszej rutynowej pracy. Niektórzy analitycy zwracają też uwagę na znaczenie wideorozmów (przez FaceTime), na które możemy odbierać w dowolnym miejscu bez konieczności trzymania telefonu przed twarzą.

Projekt koncepcyjny okularów Apple Glass, okularów rozszerzonej rzeczywistości używanych przez międzynarodowy koncern z Kalifornii.

Co o nich wiadomo?
Szkło jabłkowe Co do specyfikacji? Czytaliśmy, że będą miały szklany ekran, ale niewiele więcej. Rozumiemy, że wdrożą podobny system ładowania bezprzewodowego do Apple Watch, więc możemy pozwolić im „odpoczywać” przez noc. Dodatkowo będą miały łączność 5G do samodzielnego użytku, różne rodzaje czujników (LiDAR wydaje się być w pełni użyteczny) i przednią kamerę z silnymi zabezpieczeniami zarówno dla nas, jak i dla tych, z którymi się spotykamy.

Apple Glass będzie również miał swój własny system operacyjny -ROS-, inspirowany watchOS i z podobno prezentacją podczas następnego.
Ogólnoświatowa Konferencja Deweloperów.

Jest mniej zgody co do daty premiery. Pozostawiając oczekiwania na 2020 i 2021 r. w sytuacji patowej, są tacy, którzy są pewni, że nadejdą następnej jesieni. Niesamowita rzecz, gdy nakłada się na wspomniany hełm wirtualnej rzeczywistości. W rzeczywistości najbardziej wiarygodny analityk w ekosystemie Apple (Ming-Chi Kuo) woli nie podejmować ryzyka, oferując szeroki zakres działań marketingowych: od 2022 do 2025 r. W końcu te okulary są bardziej złożone w projektowaniu i produkcji niż ich starsze siostry, ze względu na potrzebę miniaturyzacji wielu technologii bez cierpienia z powodu autonomii lub zbyt wysokiej ceny (szacowanej na około 500 USD).

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.