Argentyna promuje wymianę wiedzy i technologii z Polską w zakresie produkcji konopi

Argentyna promuje wymianę wiedzy i technologii z Polską w zakresie produkcji konopi

Minister Rolnictwa, Hodowli Hodowli i Rybołówstwa wymienił doświadczenia z władzami Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Polsce, organizacji pionierskiej w rozwoju odmian konopi po II wojnie światowej.

Podejście to wprowadzono w ramach Programu Polskie Konopie (PHP), którego celem jest promowanie wymiany wiedzy i technologii na potrzeby lokalnej produkcji, a także identyfikowanie wiedzy przemysłowej Służby Inspekcji Zdrowia Roślin i Nasiennictwa (PIORIN) w Polsce .

W tej samej wymianie uczestniczyły Krajowe Służby Zdrowia i Jakości Rolno-Spożywczej (Senasa) oraz Krajowy Instytut Nasion (Inase).

Ta treść powstała dzięki wsparciu społeczności El Destape. Dołącz do nas. Twórzmy dalej historię.

Subskrybuj, aby odkryć

Gabriel powiedział: „Konieczne jest, aby państwo towarzyszyło rozwojowi, a sektor prywatny był motorem krajowego przemysłu. Ten kontekst generuje zainteresowanie coraz większej liczby sektorów kraju w celu rozwijania regionalnych gospodarek i zwiększania elastyczności jego gałęzi przemysłu .” Jimenez, dyrektor Inase i Agencji Regulacyjnej ds. Konopi i Przemysłu Konopi Medycznych (Ariccame).

Ponadto przedstawiciele organizacji krajowych spotkali się z Industrial Hemp Solutions (IHS).

W ramach kampanii 2022–2023 firma ta przeprowadziła kilka prób walidacji genetycznej łącznie w 12 strategicznie wybranych miejscach w Argentynie i Urugwaju.

„Przy wsparciu Ambasador RP Aleksandry Piątkowskiej IHS zaprosiło władze krajowe i regionalne do zapoznania się z pracą PHP i zrozumienia potencjału, jaki może ona wnieść do kraju, aby przyspieszyć 80 lat rozwoju genetycznego” – czytamy w komunikacie prasowym ministra. . .

Ponadto inicjatywa ta obejmuje technologię do różnych zastosowań przemysłowych, takich jak chemia, budownictwo, tekstylia, kosmetyki, biopaliwa i żywność.

Ze swojej strony polski dyrektor programowy Witold Czesak podkreślił, że dekada eksperymentów i technologii stosowanych w Polsce popchnie Amerykę Południową do „stworzenia stabilnego i efektywnego ekonomicznie rynku”, jego zdaniem.

Następnie Maximiliano Baranov, dyrektor ds. innowacji i nowego biznesu w IHS, dodał, że doświadczenie kampanii 2022–2023 pokazało „doskonałą” adaptację konopi w tych krajach i że celem jest zwiększenie powierzchni na szerokim poziomie „ aby udowodnić producentowi, że pakiet technologiczny jest już dostępny w obu krajach.”

W związku z tym Uniwersytet w Buenos Aires (UBA), Jednostka Zarządzania Technicznego Konopiami i Konopiami Przemysłowymi w Sinasa oraz Inase ocenią potencjał konopi w zakresie fitoremediacji gleby w różnych prowincjach, zatwierdzając ich kategorię „superżywności” wraz z pozytywny wpływ na żywienie zwierząt i konwersję jego suchej masy na biopaliwo.

Z informacjami od Telama

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *