Argentyna walczyła, ale Iran miał bardzo ciężki mecz w swoim debiucie na Mistrzostwach Świata

/ Zdjęcie: Agence France-Presse

W sobotę reprezentacja Argentyny mężczyzn w siatkówce przegrała z Iranem 3:2 w swoim pierwszym występie w 20. edycji Pucharu Świata w Polsce i Słowenii.

W stolicy Słowenii, Lublanie, drużyna pod wodzą Marcelo Mendesa – brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 – rozegrała bardzo wyrównany mecz z Irańczykami, którzy ostatecznie wygrali części 22-25, 30-28, 25-18, 32-34 i 21-19 w ciągu trzech godzin gry.

Argentyna popełniła wiele błędów (53 w dwumeczu i 36 przy zagrywce) iz definicji słono zapłaciła, ponieważ popełniła błędy przy trzech kolejnych zagrywkach, gdy mieli punkt meczowy, mimo że wyszli dobrze.

Albiceleste użył odmładzającej formacji, w skład której wchodził Luciano Vicenín (22-letni najmłodszy w kadrze i jeden z debiutantów w Pucharze Świata) dla kontuzjowanego Ezequiela Palaciosa.

Numerem irańskiego meczu był Abadipour, który zaskoczył Milada z 21 punktami. W Argentynie Facundo Conte zakończył listę strzelców z 20 punktami, a także dodał Agustina Losera i Bruno Limę (po 19) i Vicentina (15).

Zdjęcie: AFP
/ Zdjęcie: Agence France-Presse

Baseguard i kapitan Luciano de Sico został pierwszym siatkarzem, który w tym stuleciu zagrał pięć mistrzostw świata (był odpowiednikiem innego Argentyńczyka, Javiera Webbera) i był jednym z startujących obok Lima, Conte, przegrany, Vicentine, Joaquín Gallego i Libero Santiago D’Anani. Zgłosili się także Martin Ramos, Matias Sanchez, Pablo Kokartsev, Luciano Palonsky i Jan Martinez.

Reprezentacja zagra ponownie w poniedziałek od godziny 9:00 z Holandią w grupie F, transmitowanej przez ESPN3 i Star+.

W drugim meczu grupy argentyńskiej Holandia spokojnie pokonała Egipt 3:0 (25-17, 25-22, 25-16) z 21 punktami od Holendra Nimra, najlepszego strzelca turnieju.

W Mistrzostwach Świata 2022 wezmą udział 24 kraje, podzielone na sześć grup po 4 grupy. Dwie najlepsze grupy z każdego regionu i cztery najlepsze drużyny trzecie awansują do 1/8 finału.

W 12 występach na mundialu tylko Argentyna wspięła się na podium w rozgrywanym w naszym kraju mundialu w 1982 roku i zajęła 15 miejsce w ostatnich finałach mundialu we Włoszech/Bułgarii w 2018 roku, kiedy drużyną kierował Giulio . Velasco.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.