Baronowie Węgla | Strona 12

Baronowie Węgla |  Strona 12

Sharm Alsheikh, Egipt. W dobie globalnego ocieplenia jest coraz więcej badań łączących przyczyny kryzysu klimatycznego z jego przyczynami. W tym względzie nie ma niespodzianek, ale jest więcej jasności: niewielka garstka ludzi kontroluje klimat planety, to milionerzy, prawdziwi baronowie węglowi gromadzący się w atmosferze i ich fortuny w swoich bankach. rachunki.

Jednym z najjaśniejszych i najnowszych dochodzeń jest raport Oxfam zatytułowany „Miliarderzy węgla„, który wyjaśnia związek między bogactwem najbogatszych ludzi na świecie a śladem węglowym ich inwestycji w różne portfele biznesowe. Nie tylko pod względem ich tandetnego i żenującego stylu życia, intensywnej konsumpcji i zanieczyszczeń, ich decyzje w wielu firmach, które prowadzą lub mają Część pakietu magazynowego.

następny Raport OxfamuLiczby dla baronów węglowych są wymowne: w sumie 125 najbogatszych grup na świecie emituje rocznie 393 miliony ton ekwiwalentu dwutlenku węgla. Średnio każdy miliarder emituje 3,1 miliona ton ekwiwalentu dwutlenku węgla. Bardzo zbliżony do średniej w Argentynie, średnio 4,02 tony na mieszkańca rocznie gazów cieplarnianych (GHG). Z różnicą w naszym kraju jest nas 47 milionów ludzi.

W ten sposób niesprawiedliwość i niesprawiedliwość klimatyczna ucieleśnia się w rzeczywistych ludziach odpowiedzialnych za obecny kryzys, którzy choć nie są odpowiedzialni za całkowity historyczny kryzys klimatyczny, to nadal zarabiają i gromadzą ogromne bogactwa kosztem globalnego klimatu i negatywnych konsekwencji, jakie jego modyfikacja wywołuje na zdecydowanej większości planety.

W tym kontekście w Avaaz wierzymy, że pracownicy różnych firm i sektorów miliarderów nie mogą być zakładnikami tej sytuacji.

Sposób, w jaki przekształcamy nasze społeczeństwa w celu radzenia sobie ze zmianami klimatu, zwiększy lub zmniejszy istniejące nierówności. Aby odnieść sukces w transformacji, musimy wesprzeć miliony pracowników w przemyśle paliw kopalnych, pozostawiając za sobą zanieczyszczające gałęzie przemysłu z przeszłości, aby mieć pewność, że to zrobią. Więc z godnością i nadzieją. Jeśli poważnie myślimy o stopniowym wycofywaniu całych sektorów, musimy poważnie potraktować konsekwencje dla ludzi, którzy nadal od nich zależą. The Reklama na Śląsku Sprawiedliwej Transformacjiuzgodnione w Polsce w 2018 r., aby dokładnie sprostać temu wyzwaniu.

Aby superbogaci nie znaleźli się na liście wszystkich ludzi, rządy świata muszą stworzyć innowacyjne i odważne mechanizmy, które podporządkowują wszystkich temu, co uzgodniono w Paryżu w 2016 roku. Oznacza to, że utrzymujemy nas w granicach maksymalnego wzrostu 1,5 stopnia Celsjusza, w porównaniu do poziomów sprzed epoki przemysłowej . Dotyczy to niewątpliwie superbogatych i ich inwestycji. Żadna inwestycja nie będzie obarczona większym ryzykiem niż ta, przed którą stoimy z destabilizacją klimatu i jej niebezpiecznymi konsekwencjami. Według Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu Prawie połowa światowej populacji, od 3,3 do 3,6 miliarda ludzi, żyje w środowiskach bardzo podatnych na zmiany klimatyczne.

Jeśli temperatura na świecie wzrośnie o dwa stopnie Celsjusza, Prawdopodobnie stracimy od 0,2% do 2,0% światowych pieniędzy. Niby trochę, ale 2% obecnego światowego PKB to ponad bilion dolarów. Jeśli ocieplenie przekroczy 2°C, koszty będą wyższe, choć nie możemy być tego pewni Dokładne liczby. Obliczono, że przystosowanie się do świata cieplejszego o 2°C kosztuje Co najmniej 100 miliardów dolarów rocznie.

Ochrona klimatu jest dużym problemem nawet dla gospodarki, nie tylko dla dobra większości ludzi: ale obowiązkiem rządów jest ściganie superbogatych, tak aby ich zniszczenie nie było wynikiem działalności niewielu. Ostatecznie to zdolność państw do ustanawiania zasad, podatków i ram ekonomicznych, z naciskiem na sprawiedliwość społeczną i środowiskową, określi przyszłość klimatu, planety i ludzkości.

Potrzebujemy gospodarki, która przestanie działać dla milionerów i będzie działać dla nas wszystkich, miliarderów. Nasz region wie, jak to zrobić i ma długą historię zmiany status quo na korzyść ogromnej większości, a tego właśnie świat pilnie i ekscytująco potrzebuje.

* Menedżer Avaaz

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *